Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 09 lipiec 2020 08:36

Pytają mieszkańców o rozwój Makowa

Napisane przez

Gmina Maków Podhalański otrzyma wsparcie finansowe i eksperckie w ramach projektu

„Wspólna przestrzeń – partycypacyjne planowanie przestrzenne w gminach”.

Gmina Maków Podhalański aplikowała o udział w projekcie „Wspólna Przestrzeń – partycypacyjne planowanie przestrzenne w gminach”, realizowanym przez Fundację Sendzimira i współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Celem projektu jest wsparcie gmin wiejskich, miejskich i miejsko-wiejskich z terenu całej Polski, które chcą przeprowadzić konsultacje społeczne nad rozwiązaniami przyjętymi w dokumentach planistycznych Gminy. Złożony wniosek został pozytywnie rozpatrzony, a Gmina Maków Podhalański otrzyma grant w wysokości 20 000 zł, wsparcie doradcze ekspertów z zakresu urbanistyki i partycypacji w całym okresie trwania konsultacji oraz szkolenia dla pracowników urzędu zajmujących się planowaniem przestrzennym i konsultacjami społecznymi. Łącznie wartość otrzymanego wsparcia dla Gminy Maków Podhalański wyniesie około 65 tysięcy złotych.

Obecnie Urząd Miejski w Makowie Podhalańskim jest na etapie opiniowania projektu Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla miasta Maków Podhalański. Celem przedmiotowego dokumentu jest wyznaczenie kierunków zagospodarowania terenu miasta Maków Podhalański w aspektach takich jak: ochrona środowiska przyrodniczego, rozwój komunikacji, wyznaczenie nowych terenów zabudowy mieszkaniowej, usługowej czy przemysłowej oraz terenów rolniczych i zieleni.
W ramach projektu została przygotowana dla Państwa ankieta. Wypełniając ankietę, mogą Państwo wypowiedzieć się na temat ważnych kwestii rozwoju miasta i przedstawić swoje pomysły służące poprawie jakości życia w swoim sąsiedztwie.

Ankieta dostępna jest TUTAJ

źródło: UM Maków Podhalański

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiPytają mieszkańców o rozwój Makowa