Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 17 lipiec 2020 10:13

Zmarł Olafek Malik

Napisane przez

Smutna wiadomość. Walkę z nowotworem przegrał trzyletni Olaf Malik z Makowa Podhalańskiego, którego losem bardzo przejęli się ponad pół roku temu mieszkańcy powiatu suskiego i wielu innych. Gdy końcem listopada opublikowaliśmy prośbę rodziców chłopca o pomoc finansową na jego leczenie, odzew był niesamowity.

 

Ludzie zareagowali natychmiast. W ciągu zaledwie 19 dni na subkoncie Olafka w Fundacji Siepomga była już pełna kwota potrzebna na jego immunoterapię – 950 tys. zł! Niestety, nie udało się ocalić chłopca. - Nasz dzielny wojownik zrzucił zbroje i dostał skrzydła. Wy byliście dla niego aniołami, a teraz on będzie aniołem dla Was!!! Prosimy o modlitwy za wszystkie chore dzieci – napisała na Facebooku jego mama, Anita Malik. Olafek cierpiał na neuroblastomę, rzadki nowotwór, który dotyka wyłącznie dzieci.

Zanim zachorował, był chłopcem, o jakim mówi się, że jest niczym żywe srebro. Jego pokłady energii zdawały się niewyczerpane. Po domu przemieszczał się z prędkością światła, a przynajmniej takie wrażenie odnosili jego rodzice. Wszystko go interesowało, wszędzie próbował zajrzeć. Choroba odebrała mu siły, ale nie wolę i radość życia. Wprawdzie często był tak osłabiony, że nie mógł nawet mówić, lecz gdy tylko czuł się trochę lepiej, uśmiech zaraz pojawiał się na jego twarzy. Wracała też jego chęć do zabawy.

 

asdasdasdasdas