Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 21 lipiec 2020 23:38

Remiza zyskała nowy wygląd– cel na Jubileusz 75 lecia istnienia jednostki został osiągnięty.

Napisane przez

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej – Jednostka Maków Dolny, zakończyli inwestycje ocieplenia i odświeżenia elewacji budynku swojej remizy. Pragną przekazać serdeczne podziękowania Panu Pawłowi Sali Burmistrzowi Makowa Podhalańskiego. Dzięki współpracy z Gminą, samozaparciu   i dążeniu do celu,  jednostka OSP Maków Dolny zmieniła się diametralnie w przeciągu ostatnich lat. W roku 2016 w tutejszej remizie zdecydowano, że jedynym sposobem tchnięcia w nią nowego życia jest dopuszczenie do zarządzania jednostką młodych, ambitnych i przedsiębiorczych członków OSP.

 Dzięki wsparciu i pomocy Pana Burmistrza udało nam się odbudować struktury naszej jednostki. Pozyskaliśmy nowy sprzęt, przeprowadziliśmy kapitalny remont remizy, a co najważniejsze, nasza społeczność z 18 członków w 2016 roku rozszerzyła się obecnie do 62 osób. Pragniemy również podziękować wszystkim druhnom i druhom, którzy po godzinach swojej pracy zawodowej przychodzili i działali społecznie, aby nasza jednostka zyskała nowe oblicze. Większość prac wykonaliśmy w czynie społecznym i dzięki wsparciu firmy budowlanej naszego Naczelnika – Dominika Zajdy, wiele materiałów pozyskaliśmy od naszych sponsorów, dzięki czemu w przeciągu tych 4 lat mogliśmy zrobić tak wiele- relacjonuje Mateusz Szklarczyk prezes zarządu OSP Maków Dolny.

W tym roku jednostka miała  świętować 75 urodziny, jednak koronawirus pokrzyżował                  im plany organizacyjne. Uroczystości chcieli połączyć z  nowym pomysłem - organizacją                                  I Pikniku Służb Mundurowych ze współpracą z Komendą Powiatową Państwowej  Straży Pożarnej               w Suchej Beskidzkiej oraz Komendą Powiatową Policji w Suchej Beskidzkiej, niestety przez obecną sytuacje wszystko jest wstrzymane – dodaje prezes Szklarczyk.

Zarząd Jednostki OSP Maków Dolny składa serdecznie podziękowania za okazałe wsparcie:

Panu Burmistrzowi Makowa Podhalańskiego Pawłowi Sali, Panu Radnemu Łukaszowi Klimasarze, Panu Janowi Głucowi – Blachdom Plus, Panu Krystianowi Mozdoniowi –                   Meblo - Wosk, Panu Krzysztofowi Pacydze - Drewmax, Panu Krzysztofowi Prymuli - Prymex, Panu Mariuszowi Tempce – Drewnoland, Panu Dominikowi Zajdzie - Fizerion,                              Panu Szymonowi Ogarkowi – Remonty i Wykończenia, który wykonywał elewacje                             na budynku remizy, Panu Jędrkowi Trzcińskiemu - Art Reklama,  Firmie -Oknoplast Sp. z o.o. , Firmie - Polski Kamień Naturalny Mucharz -  Skawce Sp. z o.o., Firmie Krisbud - Krzysztof Lizak, BS Jordanów, BS oddział Maków Podhalański, oraz Firmie Fabios S.A. Fabryka Osłonek Białkowych

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiRemiza zyskała nowy wygląd– cel na Jubileusz 75 lecia istnienia jednostki został osiągnięty.