Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 14 styczeń 2021 13:56

Zima już daje się we znaki. A może być... gorzej

Napisał

Od wielu godzin mniej lub bardziej intensywnie pada śnieg. Ten lub błoto pośniegowe zalegają już na wielu drogach. Na brak należytego odśnieżania skarżą się między innymi mieszkańcy Grzechyni.

 

- Jest 13.30 i droga wciąż wygląda, jak wygląda. Ciężko nią przejechać. Jak przychodzi się minąć z innym samochodem to jest problem. Co ciekawe boczne drogi są odśnieżone, a na głównej jest tragedia. Trzy lata nie było zimy, a firmom płacono. Teraz spadł śnieg i zaskoczenie – pożalił nam się jeden z mieszkańców wioski.

Z uwagami nie zgadza się Igor Głuc, naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych, Rozwoju i Dróg Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej. Podkreśla, że wszystkie drogi są dziś odśnieżane, ale sytuacja jest trudna. – Gdyby przestało badać, to nie byłoby problemu z odśnieżeniem. Ale sypie i sypie, więc co pług zbierze, to na nowo nasypie – mówi Igor Głuc, wspominając, że opady mogą potrwać jeszcze trzy dni.  

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiZima już daje się we znaki. A może być... gorzej