Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 22 luty 2015 19:38

„Kumoterki” wystartowały.

Napisał

W niedzielę , w samo południe w Grzechyni mogliśmy podziwiać paradę kumoterską oraz zawody w skiringu, ski-skiringu oraz wyścigi kumoterek. Ale nie były to tylko zwykłe zawody. Ich cel był szczególny – pomoc w zbiórce pieniędzy na przeprowadzenie leczenia dla Iwony Staśkiewicz. W czasie dzisiejszego spotkania zebrano 2543,10 zł.

 

Była to pierwsza z wielu  imprez zorganizowanych na terenie gminy Maków. Głównymi organizatorami byli : „Stajnia pod Babią Górą Dyzma”, „Stajnia u Wujka”, „Stajnia u Rysia”.

Wyścigi kumoterek odbywają się na różnych dystansach. Na trasie jest kilka ostrych zakrętów. To najlepszy sposób, żeby sprawdzić opanowanie sztuki powożenia. Podczas wyścigów ubrana w barwną spódnicę i skórzany serdak kumoska zasiada w kumoterkach. Powozi gazda. Wydawać by się mogło, że opanowanie takiego zaprzęgu to nic trudnego. Jednak kto nie widział wyścigów na własne oczy, nie potrafi sobie wyobrazić, z jak wielką prędkością mkną te drobne sanie.

Bardzo dziękuję Wszystkim za obecność na dzisiejszych Kumoterkach. Szczególne podziękowania dla organizatorów, pomocników, wolontariuszy. Tak się cieszę, że mogłam tam z Wami być. Niezwykła pogoda, wspaniała trasa, piękne konie, cudowne regionalne stroje, pyszne smakołyki i wspólna zabawa - małych dzieci, młodych i doświadczonych koniarzy i tych najstarszych wiekiem, a najmłodszych duchem. Byli znajomi, rodziny, przyjaciele - jak to słusznie zauważył Tomasz Tura (najlepiej prowadzący wszystkie konne imprezy) ludzie są stadni niczym konie, nawet lęk w towarzystwie staje się mniejszy i znika. Jesteście wspaniali, po ostatniej wizycie w szpitalu usłyszałam, jak ważne bym teraz nie była sama . . . ostatnie dwa tygodnie i wsparcie każdego z Was sprawia, że to zrozumiałam; Wierzę, że dzięki Wam uda mi się wygrać- Iwona Staśkiewicz


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszej stronie 

 

 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaMaków Podhalański„Kumoterki” wystartowały.