Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 01 marzec 2015 20:02

Śpiewali, tańczyli, zumbowali - czyli pospolite ruszenie w Makowie.

Napisał

42276,44 zł  i 7 euro – tyle pieniędzy zebrano podczas „Akcji charytatywnej dla Iwony”.

 

Już dawno nie widziano takiego pospolitego ruszenia w  Makowie Podhalańskim.

W niedzielne popołudnie hala sportowa  w Szkole Podstawowej przeżywała prawdziwe oblężenie. A wszyscy przyszli w jednym celu – pomóc Iwonie Staśkiewicz szefowej Domu Kultury w Makowie Podhalańskim. Tak już wcześniej informowaliśmy, Iwona od dwóch lat walczy z nowotworem. Pierwszą operację miała  w styczniu 2013, trzy miesiące po niej udało jej się wrócić do pracy i do normalnego życia. W tym roku choroba znów dała o sobie znać. Iwona Staśkiewicz zawsze pełna optymizmu i tym razem wierzy, że uda jej się pokonać raka. Na przeprowadzenie leczenia potrzebuje 150 000 zł. Niestety, ani ona , ani jej rodzina nie są w stanie ponieść kosztów leczenia.

Grupa znajomych i przyjaciół postanowiła przyłączyć się  do pomocy i zorganizować akcję charytatywną , której celem będzie zbiórka pieniędzy na leczenie.

Pomysłodawczynią akcji jest Gabriela Bryndza oraz Biuro Rachunkowe „AIA”, które  w trakcie trwania całej akcji  rozliczało  deklaracji PIT, w celu oddania 1 % dla Iwony Staśkiewicz.  

Koncert na rzecz Iwony poprowadzili : Justyna Tokarz oraz Zbigniew Kowalski

O godzinie 14.00 przed licznie zgromadzoną publicznością pojawili się najmłodsi wykonawcy – dzieci z grupy baletowej  działającej przy MDK. Dzieci pod okiem opiekuna p. Agaty Wojtasik przygotowały specjalny pokaz. Kolejnym punktem programu był występ młodzieży oraz nauczycieli  z Zespołu Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej. Następnie  z wiązanką góralskich przebojów wystąpiła „Kapela spod Babiej Góry”. Na pewno wszystkich miłośników muzyki operowej, pięknego śpiewu i teatru muzycznego zachwycił koncert Agnieszki Kuk pod tytułem „Za  światłem nadziei”. W repertuarze dominowały pieśni sakralne  oraz  arie operowe.

Na zakończenie akcji organizatorzy przygotowali coś dla miłośników zumby i nie tylko.O tym ,że zumba łączy ,zaraża i pomaga wiemy od dawna. Organizatorzy chcieli  w tym  szczytnym celu wykorzystać rosnącą popularność tej formy ruchu.Przez ponad dwie godziny uczestnicy zumbowali pod okiem wspaniałych instruktorów Zumby Fitness  : - Ireny  Awieruszko-Ptaszkiewicz  i Czesława Ptaszkiewicza z Bielska – Białej, Małgosi Antolec z Raby Wyżnej, oraz  Ani Koziny , Barbary Fila –Chwiej  i Gabrieli Bryndzy z NordFit Team.

Oprócz wspomnianych występów organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji . Specjalnie z myślą o mamach z dziećmi, przygotowano "Kącik dla najmłodszych". Dzieci były  pod opieką przemiłych wolontariuszek. Dla naszych milusińskich przygotowano mnóstwo atrakcji. Były : konkursy z nagrodami, zabawy, malowanie twarzy. Pokaz ratownictwa medycznego przygotowała MALTA –Służba Medyczna.

Można było zjeść pyszne ciasto, napić się kawy i herbaty lub spróbować specjałów serwowanych przez Koło Gospodyń z Białki. Były  również stoiska z rękodziełem.

W czasie trwania takiej akcji nie mogło zabraknąć loterii fantowej .Każdy los wygrywał, a nagrody były cenne ( vouchery na zabiegi pielęgnacyjne , na manicure hybrydowy, bony do restauracji, kosmetyki, ubrania, biżuteria, bony na sesję zdjęciową z itp.).

Ważnym punktem niedzielnej akcji była również licytacja obrazów, które przekazała Ania Budzyń. Na aukcję wystawiono również: lóżko dziecięce , szafy oraz koszulkę z podpisem Roberta Kubicy .

W  zbiórce pieniędzy na leczenie Iwony pomogło Stowarzyszenie Moto –Łaje Motocykliści Dzieciom, którzy również przygotowali dla dzieci słodkie upominki.

Akcja charytatywna nie miałaby miejsca gdyby nie ludzie dobrego serca, którym organizatorzy składają serdeczne podziękowania :

- Panu Burmistrzowi – Pawłowi Sali za pomoc w zorganizowaniu akcji ,bezpłatne użyczenie hali sportowej.

-Dyrekcji szkoły oraz nauczycielom,

- Sponsorom-  lista liczy 106 pozycji wśród których sposoby prywatne oraz firm (wkrótce opublikujemy specjalne podziękowania dla sponsorów)

A przede wszystkim Wam , drodzy mieszkańcy Makowa oraz okolic, którzy odpowiedzieliście na apel i tak tłumnie przybyliście aby wziąć udział w akcji dla Iwony Staśkiewicz. Dziękujemy za Wasze dobre serca i niezwykłą hojność.

Zdjęcia; Bartosz Oczkowski

 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiŚpiewali, tańczyli, zumbowali - czyli pospolite ruszenie w Makowie.