Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 12 marzec 2015 17:44

Hala sportowa przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Żarnówce otwarta!

10 marca 2015 roku oficjalnie została otwarta hala sportowa przy tutejszej szkole.

 

W przygotowanej z tej okazji uroczystości udział wzięli zaproszeni goście z gminy makowskiej, powiatu suskiego i wadowickiego kuratorium, rodzice, uczniowie i nauczyciele.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i życzliwości wielu ludzi i instytucji, Żarnówka doczekała się sali sportowej. Koszt wykonania kompleksu sportowo-rekreacyjnego wyniósł ok. 1 mln 200 tys. zł. To zadanie Gminy Maków Podhalański było współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Małopolskiego w Krakowie – PROW.

Ceremonia rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym, a następnie burmistrz Makowa Podhalańskiego p. Paweł Sala i dyrektor szkoły p. Anna Bury uroczyście przecięli wstęgę, po czym proboszcz parafii dokonał poświęcenia otwartego obiektu, nie żałując wody święconej! 

Uroczystość uświetniły przemówienia gości i występy dzieci i rodziców. Dzieci tańczyły, śpiewały i pochwaliły się swoją sprawnością fizyczną w układzie gimnastycznym. A rodzice w scence pt. „Zięć i teściowa” rozśmieszyli dorosłych do łez. Po części oficjalnej wszyscy udali się na małe „co nieco”.

Na koniec rozegrany został mecz piłki siatkowej pomiędzy nauczycielami a absolwentami tej szkoły. W starciu z młodymi siłami nauczyciele nie mieli większych szans.

Hala jest duża i piękna i oby przez długie lata służyła uczniom i lokalnej społeczności, chcącej poprawić swoją kondycję fizyczną. 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiHala sportowa przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Żarnówce otwarta!