Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 15 lipiec 2015 08:34

Cmentarz w Juszczynie znika z widoku

Napisał

Miejscowa nekropolia zarasta trawą. Mieszkańcy, którym trudno dotrzeć na groby bliskich interweniują. „Eko – Skawa” szczerze odpowiada.

 

Problem z zarastającym cmentarzem w Juszczynie zgłosił nasz Czytelnik. 

- Od kilku miesięcy mieszkańcy Juszczyna zauważają brak zainteresowania w utrzymaniu czystości ze strony firmy odpowiedzialnej za porządki na naszym cmentarzu – zauważył. -  Pomimo wielokrotnych próśb cmentarz ten jest zaśmiecony i zarośnięty. Mamy problem z dotarciem do grobów bliskich. 

Mieszkańcy zwracają uwagę, że trawa nie jest koszona regularnie, brak alejek, a te które już istnieją są zarośnięte i zniszczone. 

Szefostwo spółki „Eko- Skawa” przyznaje, że od 1 czerwca do 10 lipca „bezsporne jest, że zaniedbane zostały prace związane z wykaszaniem traw na terenie cmentarza”. 

- Sytuacja taka była spowodowana nie brakiem zainteresowania, lecz wzmożonym harmonogramem odbioru odpadów komunalnych, gdyż w miesiącu czerwcu odbywały się dodatkowo odbiory odpadów wielkogabarytowych -  zapewnia Marek Guzik, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Wodno – Kanalizacyjnego „Eko – Skawa”.

 I dodaje, że wszelkie prace porządkowe zostaną wykonane do połowy przyszłego tygodnia przy sprzyjających warunkach pogodowych. 

 

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiCmentarz w Juszczynie znika z widoku