Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 16 lipiec 2015 20:54

Kultura całego świata w zasięgu ręki

Napisała
Kultura całego świata w zasięgu ręki Paweł Woźniak

Tydzień Kultury Beskidzkiej to jedna z tych imprez, która sprawia, że Maków Podhalański staje się na kilka dni domem dla tancerzy i muzyków z całego świata.

 

TKB to święto folkloru,  tradycji, tańca i radości. W tym roku odbędzie się on już po raz 52. Na scenie w Makowie Podhalańskim zagoszczą zarówno zespoły z Polski, jak i te pochodzące z Turcji, Izraela, Kanady, Meksyku, Ukrainy, Egiptu, Brazylii i wielu innych zakątków świata. Z pewnością nie zabraknie ciekawych układów choreograficznych oraz muzyki, która łagodzi obyczaje oraz potrafi przełamywać bariery, szczególnie te kulturowe.

- Przez dziewięć dni na estradzie Makowianka wystąpi blisko 2 tysiące tancerzy, muzyków i śpiewaków – podkreśla  dyrektor Domu Kultury w Makowie Podhalańskim Iwona Staśkiewicz.

- Tydzień Kultury Beskidzkiej to także szereg imprez towarzyszących. Odbędzie się m.in. 3. Charytatywny Bieg Górski & Nordic Walking im. Wojtka Pazdura „Biegniemy dla Andrzejka", 15. Międzynarodowy Plener Malarsko - Rzeźbiarski, koncert kapel z regionu babiogórskiego, nocna potańcówka, a także pokaz mody po góralsku i z przymrużeniem oka – Tustela. – dodaje Iwona Staśkiewicz.

Warto zauważyć, że wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Impreza rozpoczyna się 25 lipca i potrwa aż do 2 sierpnia. W dni powszednie koncerty będą się rozpoczynać o godzinie 17, natomiast w dni powszednie o 18.

IMAGE_TITLE

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiKultura całego świata w zasięgu ręki