Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 31 grudzień 2015 11:33

By do „sanatorium” dojechać bezpieczniej

Napisał

Jest szansa na przejęcie przez gminę Maków Podhalański drogi prowadzącej do Szpitala im. Rydygiera.

Odkąd Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie dzięki wsparciu środków z województwa małopolskiego zakupił siedzibę Zakładu Opieki Długoterminowej  w Makowie Podhalańskim, budynek dawnego sanatorium zmienił się nie do poznania. Nie zmienił się jednak stan drogi prowadzącej do lecznicy. Stan ten chcą poprawić władze miasta.

- Drogę  do Szpitala im. Rydygiera gmina zamierza przejąć po wydzieleniu z całej działki, co trwa obecnie – poinformował Paweł Sala, burmistrz Makowa Podhalańskiego. - Chciałbym, żeby na remont drogi skorzystać z zewnętrznych pieniędzy.

Takie można by pozyskać z  Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej po wykonaniu dokumentacji osuwiska  i opracowaniu projektów stabilizacji terenu.

-  To perspektywa 2-3 lat – wyjaśnia włodarz gminy. - W bliższej perspektywie planujemy doraźne poprawki. W 2016 roku zamierzamy kompleksowo wyremontować ul. Żeromskiego i Mickiewicza w ramach tzw. schetynówki, o ile nie zmienią się listy rankingowe, gdzie jesteśmy na 19 miejscu.

Wartość inwestycji to ok. 2600000 zł. 

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiBy do „sanatorium” dojechać bezpieczniej