Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
czwartek, 21 styczeń 2016 15:38

Kto kupi kaplice na Górze Makowskiej?

Napisał

Mieszkańcy Makowa Podhalańskiego obawiają się, że kapliczka, przy której msze odprawiał Karol Wojtyła, zniknie z miejscowego krajobrazu. Jej właściciel uspokaja.

Pamiętająca lata 50-te kapliczka usytuowana na stokach Makowskiej Góry została wystawiona na sprzedaż – a dokładnie teren, na którym się znajduje. Wśród miejscowej społeczności zawrzało – nie wiadomo bowiem, co się stanie z obiektem po przejęciu przez nowego właściciela. Ludzie obawiają się, że może zostać rozebrana.

Obawy są tym większe, że to dla wielu ważny punkt na mapie Makowa Podhalańskiego.

- Kapliczka powstała w latach pięćdziesiątych – mówi Jan Malaga, przewodnik turystyczny. - Jej fundatorka wybudowała ją własnoręcznie w miejscu, gdzie w czasie okupacji zginął jej mąż. Ponadto przy kapliczce mszę świętą odprawiał Karol Wojtyła, przyszły papież Jan Paweł II.

Obawy mieszkańców i wiernych studzi właściciel działki. Jak wyjaśnia w rozmowie z portalem sucha24.pl, mieszka poza powiatem suskim i nie ma możliwości, by odpowiednio zadbać o teren. Ponadto osobom zainteresowanym jego kupnem wyjaśnia sprawę kapliczki i zapewnia, że nie sprzeda jej byle komu.

- Lepiej, by tę działkę przejął ktoś, kto o nią zadba – stwierdza.

 

asdasdasdasdas