Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 25 styczeń 2016 09:58

Maków Podhalański. Jest szansa na kosciół jubileuszowy

Napisał
Maków Podhalański. Jest szansa na kosciół jubileuszowy Foto: Danuta Łopuch

Od dekady mieszkańcy Makowa Podhalańskiego z druhami na czele z kolędą odwiedzają kardynała Stanisława Dziwisza w Krakowie.

 
Wizyta była jak zawsze wesoła i uroczysta. Mieszkańcy i strażacy z Makowa Podhalańskiego i Grzechyni na ręce pasterza diecezji krakowskiej złożyli życzenia, a także ofiary na organizację światowych dni młodzieży. 
 
Kolędowanie było również znakomitą okazją do przedstawienia ważnej dla wiernych z Ziemi Suskiej prośby – o ustanowienie kościoła jubileuszowego w Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin na czas niedawno rozpoczętego Roku Miłosierdzia. W Archidiecezji krakowskiej bowiem poza katedrą na Wawelu kościołami jubileuszowymi zostało dziesięć świątyń: bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krakowie, sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach, sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile, kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu, sanktuarium Maryjno-Pasyjne w Kalwarii Zebrzydowskiej, bazylika Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i kościół św. Piotra i Pawła w Wadowicach, sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini oraz kościół Najświętszej Rodziny w Zakopanem. We wszystkich tych miejscach wierni będą mogli uzyskać jubileuszowy odpust podczas Roku Miłosierdzia. 
 
Na prośbę w imieniu wiernych przekazaną przez Danutę Łopuch, kardynał odpowiedział, że skonsultuje to ze swoimi współpracownikami. Zaznaczył jednocześnie, że ,,mogą mieć nadzieję na zgodę”.
 
asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiMaków Podhalański. Jest szansa na kosciół jubileuszowy