Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 28 styczeń 2016 08:05

Suskie samorządy wzorem dla innych

Napisał

Włodarze Kalwarii Zebrzydowskiej „podglądali” działania tych z Jordanowa i Makowa Podhalańskiego.

 

Wiele wskazuje na to, że suskie gminy stały się wzorem do naśladowania. Przynajmniej dla samorządowców z Kalwarii Zebrzydowskiej. Już po raz drugi zawitali w okolice Babiej Góry by skorzystać z miejscowych doświadczeń.

Pod koniec zeszłego roku Jordanów odwiedzili przedstawiciele Miasta i Gminy Kalwaria Zebrzydowska. 

-B Pan Burmistrz, radni, przedstawiciele organizacji ekologicznej. Przyjechali by dowiedzieć się jakie są doświadczenia urzędu w realizacji programu PONE, jak zachęcają mieszkańców, jak prowadzą ten program – relacjonowała Iwona Bilska, burmistrz Jordanowa. - Zadawali dość dużo pytań, ale na końcu stwierdzili, że są pod wrażeniem tego co i jak zostało zrobione. Ponadto pytali o różne rzeczy, nie związane z PONE, o działania proekologiczne.

 

Z początkiem tego roku doszło do kolejnej wizyty kalwarian, tym razem złożonej w Makowie Podhalańskim.

- Delegacja zainteresowana była wdrażaniem u nas programu Senior – WIGOR – poinformował Paweł Sala, burmistrz Makowa Podhalańskiego. -Tamtejsi samorządowcy chcieliby się od nas uczyć. 

 
asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiSuskie samorządy wzorem dla innych