Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 06 luty 2016 10:35

Poprosili – zostało im dane

Napisał

Makowskie Sanktuarium zostało dołączone do listy świątyń jubileuszowych.

„Proście, a będzie wam dane” - głosi pismo. I faktycznie. Kardynał Stanisław Dziwisz dołączył sanktuarium Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin w Makowie Podhalańskim do listy świątyń Archidiecezji krakowskiej, za których nawiedzenie można uzyskać odpust zupełny w związku z obchodami Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia – podał serwis prasowy Archidiecezji Krakowskiej. 

- Oznacza to, że w naszej diecezji jest w sumie 12 kościołów, w których można uzyskać jubileuszowy odpust – czytamy w komunikacie.

Poza Makowem Podhalańskim, są to: katedra na Wawelu, sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach, bazylika Mariacka w Krakowie, opactwo cystersów w Mogile, sanktuarium MB Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej, bazylika Ofiarowania NMP w Wadowicach, kościół św. Piotra Apostoła w Wadowicach, bazylika w Trzebini, kościół NSPJ w Nowym Targu i kościół Świętej Rodziny w Zakopanem.

Gest pasterza Archidiecezji to zapewne efekt prośby, jaką wierni przekazali na ręce kardynała Dziwisza na początku tego roku. O wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiPoprosili – zostało im dane