Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
piątek, 29 kwiecień 2016 08:46

„Cieszę się, że nie muszę siedzieć w tych czterech ścianach...”

Napisał

W Juszczynie uroczyście otwarto nowe sale Warsztatów Terapii Zajęciowej.

"Pragnę powiedzieć, jak bardzo się cieszę, że mogę tu przyjeżdżać i brać udział w zajęciach i nie muszę siedzieć w domu w tych zamkniętych czterech ścianach. Na zajęciach w warsztatach pracuję a to co zrobię może być potem sprzedane na kiermaszach i z tego są pieniądze na wycieczki. Oprócz tego uczę się nowych rzeczy: gotowania, malowania, zdobienia, lepienia z glin i jestem z tego bardzo zadowolona. A oprócz pracy mam grupę teatralną i planujemy wystawić przedstawienie. Mamy zajęcia z nauki tańca i śpiewu, wspólnie czytamy książki Gdyby nie było takich warsztatów nigdy nie wychodziłabym z domu"

"Każde wyjście z domu jest dla mnie bardzo przyjemne i dobre. Dlatego bardzo się cieszę, że powstało nowe miejsce, do którego mogę przyjeżdżać pięć dni w tygodniu. Czuje się jakbym wychodziła do pracy, w której mam przyjaciół, z którymi mogę porozmawiać przy kawie a przede wszystkim nauczyć się dużo różnych pożytecznych rzeczy."

"Czasem zastanawiałam się, co bym robiła w domu, gdyby nie było tych warsztatów. I wtedy robi mi się przykro, gdy pomyśle, że nie było dla nas miejsca. Dlatego bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w powstaniu warsztatów".

Te, jakże osobiste słowa uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Juszczyna mówią same za siebie i pokazują dobitnie, jak ważne było powstanie nowych pracowni, które właśnie uroczyście otwarto.

Uroczystość zbiegła się z innym ważnym wydarzeniem - nadanie OREW imienia Zyty Jagosz.

 

Otwarcie Warsztatów Terapi Zajęciowej w Juszczynie oraz odsłonięcie tablicy upamiętniającej fakt nadania imienia Zyty Jagosz placówce OREW

Opublikowany przez Sucha24.pl na 28 kwietnia 2016
asdasdasdasdas