Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 10 marzec 2014 09:49

Promesa, „schetynówka” - będą nowe drogi

Napisał

Są pieniądze na remont dróg w Gminie Maków Podhalański. Wiemy, które drogi zostaną odnowione i skąd pochodzą środki.

 

Na „własnych autach” odczuwamy stan dróg w naszym regionie. Im więcej dziur w nawierzchni, tym więcej zawieszeń do remontu – z czego cieszą się chyba tylko warsztaty samochodowe. Makowscy włodarze do walki z dziurami postanowili zaangażować zewnętrzne środki finansowania.

Z Ministerstwa Finansów Gmina Maków Podhalański otrzymała promesę na 290 tys. zł. przeznaczoną na remonty dróg zniszczonych w czasie powodzi w 2010 roku. Z tych pieniędzy naprawione zostaną drogi w Grzechyni – os. Łazy oraz w Juszczynie – os. Jany i os. Jędrzeje.  Jest to największa promesa w regionie. W całości zostanie wykorzystana na remont dróg.

Kolejne pieniądze pochodzą z tzw. „schetynówki”. Są to Pieniądze na Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych pochodzące z Lasów Państwowych. Z tego źródła makowska gmina otrzymała 997 tys. zł. Te pieniądze zostaną wydane w samym Makowie, na remont od ul. Kasztanowej do ul. Żwirki i Wigury. Szacuje się, że cała inwestycja zamknie się w kwocie 2 mln. zł. a więc finansowanie zewnętrzne w tym wypadku zabezpieczy prawie połowę kwoty inwestycji.

W samym Makowie wcześniejszy remont dróg nie był zasadny, gdyż trwała budowa sieci kanalizacyjnej, która w wielu miejscach przecinała drogi, naruszając tym samym ich nawierzchnię.

Czy to jednak wystarczy, aby nasze wychuchane samochodziki mogły odetchnąć z ulgą??

M.B.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiPromesa, „schetynówka” - będą nowe drogi