Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 14 marzec 2014 10:12

Czy budynek świetlicy w Grzechyni znajdzie nabywcę?

Napisał

Już od dawna Gmina Maków Podhalański przymierza się do sprzedaży świetlicy w Grzechyni Górnej. Dlaczego tak trudno sprzedać ten budynek?

 

Powód wydaje się być oczywisty – cena, jaką ustalił rzeczoznawca za ten dość mocno zniszczony już budynek. Chętnych do „wyłożenia” 200 tys. zł.  za budynek do remontu, posadowiony na działce, którą zajmuje niemal w całości –co nie dziwi, zabrakło. Sam Burmistrz Makowa Podhalańskiego potwierdza, że cena jest nieadekwatna do stanu nieruchomości.

Jeden z mieszkańców Grzechyni, kilka lat temu próbował wynająć ten obiekt, jednakże stan techniczny już wtedy nie pozwalał na jego użytkowanie. Doprowadzenie budynku do stanu użyteczności przekroczyłoby możliwości finansowe najemcy.

Jak zatem makowska gmina pozbędzie się kłopotliwej nieruchomości ze swoich zasobów? Burmistrz postanowił wszcząć procedurę, która pozwoli ustalić nową, realną cenę dla świetlicy. Jest to o tyle konieczne, iż znalazł się chętny do zakupu budynku. Mieszkaniec Górnej Grzechyni jest zainteresowany świetlicą, jednakże nie za 200 tys. Burmistrz szacuje, iż aktualna wartość nieruchomości to 70 -80 tys. zł. i jest to cena, jaką nabywca byłby w stanie zaaprobować.

Jeżeli uda się doprowadzić do obniżenia ceny za świetlicę, jest nadzieja, że budynek ten już wkrótce zmieni właściciela i przestanie straszyć pustymi, zdewastowanymi ścianami.

MB

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiCzy budynek świetlicy w Grzechyni znajdzie nabywcę?