Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 19 październik 2017 21:51

Wieprzec. XIII Gminny Bieg Papieski

W tym roku mija 13 lat, odkąd Bieg Papieski stał się wydarzeniem lokalnym a z upływem czasu również ogólnogminnym. Jego ideą było od początku szerzenie upamiętnienia pontyfikatu Jana Pawła II połączone z obchodami Dnia Papieskiego(16. października )i propagowaniem zdrowej rywalizacji a także kultury fizycznej.

 

Tradycyjnie już zebraliśmy się po okolicznościowej mszy świętej na naszym przyszkolnym boisku, aby w aurze pięknej złotej polskiej jesieni wraz z zaproszonymi gośćmi z całej gminy uczcić naszego Wielkiego Rodaka. Trasa biegu liczy 26 km,5 m i 17 cm co odpowiada długości jego trwania-prawie 27 latom. Co ciekawe, jest to jak dotąd trzeci(po Piotrze Apostole i Piusie IX) najdłużej trwający pontyfikat w historii.

Bieg zainaugurował sam Burmistrz, który wespół z Księdzem Proboszczem dał umowny sygnał do rozpoczęcia zawodów. Potem na linii startu ustawiali się zaproszeni goście a wśród nich delegacje z okolicznych szkół. Nie zabrakło również reprezentantów społeczności lokalnej –rodziców, krewnych, przyjaciół…. Na każdego czekał tradycyjny już bufet złożony przede wszystkim z bigosu i wybornych słodkości przygotowanych przez rodziców uczniów klas III i IV, którzy jak zwykle spisali się na medal!

Często słyszy się porzekadło, ze trzynastka jest pechowa. Nie znalazło ono odzwierciedlenia w niniejszej uroczystości-wręcz przeciwnie, rzadko można spotkać w październiku tak sprzyjającą aurę. Niektórzy czuli jakby powiew jeszcze babiego lata.

W sumie cała uroczystość potoczyła się sprawnie- w niespełna półtorej godziny trasa biegu została pokonana a na zakończenie wręczono uczestnikom bądź przedstawicielom pamiątkowe medale zaś w przypadku reprezentantów szkół-medale, dyplomy i statuetki.

Tradycyjnie też ustawiliśmy się w olbrzymim kręgu i trzymając się za ręce w takt akompaniamentu wykonywanego przez naszego Księdza Proboszcza wspólnie odśpiewaliśmy „Barkę” otaczając serce ułożone z pamiątkowych czerwonych oraz białych zniczy.

Nasza uroczystość nie byłaby  możliwa bez sponsorów, którzy przyczynili się do jej uświetnienia. Z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować wszystkim za wkład i obecność na XIII Biegu Papieskim. Do zobaczenia w przyszłym roku!

 Radosław Tempka

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiWieprzec. XIII Gminny Bieg Papieski