Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jacek Moćko

Ogłoszenia opłacone przez Komitetety Wyborcze w wyborach do Parlamentu Europejskiego

środa, 25 październik 2017 20:49

Makowskie rondo z pomnikiem

W środę, 25 października w Makowie Podhalańskim odbyło się uroczyste odsłonięcie pomnika, upamiętniającego Bieg Uliczny po Ziemi Makowskiej. Postument znajduje się na rondzie obok dworca autobusowego i stacji kolejowej.

 

Pomnik przedstawia pięć postaci w biegu, wykonanych z odlewu brązu, ulokowanych na granitowej podstawie z herbem Gminy Maków Podhalański. Na rzeźbie umieszczony został także napis upamiętniający wydarzenie: „XXV Międzynarodowy Bieg Uliczny po Ziemi Makowskiej”. Autorem dzieła jest Wiesław Kwak – makowski artysta plastyk.

Uroczyste odsłonięcie pomnika odbyło się przed sesją Rady Miasta. Wśród zgromadzonych nie zabrakło Starosty Powiatu Suskiego Józefa Bałosa oraz Proboszcza Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin w Makowie Podhalańskim, księdza Tadeusza Różałowskiego.

 

Joanna Kosman

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiMakowskie rondo z pomnikiem