Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 03 czerwiec 2014 18:01

IV Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II w Makowie Podh.

Napisał

Gorące przygotowania do IV Małopolskich Dni Św. Jana Pawła II w Gminie Maków Podhalański trwają.

To ostatni moment, by wysłać zdjęcia na konkurs "Jan Paweł II w naszej rodzinie", wziąć udział w konkursach szkolnych: multimedialnym „Jan Paweł II – Fatimski Papież” oraz plastyczno - literackim "Przepis na szczęście"

Warto też przygotować się do wycieczki spacerkiem i z kijkami Nordic Walking trasą, którą w Makowie lubił Karol Wojtyła; Gorąco zachęcamy - będzie rodzinnie, sportowo, ze wspomnieniami i niespodziankami, w przygotowaniu których pomaga nam Jan Malaga. Wszystko zacznie się już za tydzień we wtorek (szczegóły na plakacie) W piątek w makowskim kościele parafialnym Przemienienia Pańskiego Ks. Tadeusz Różałowski poprowadzi nabożeństwo fatimskie poprzedzone występem dzieci z SPSK na Dolnym Makowie;

 W sobotę na pikniku na boisku Klubu Sportowego Naroże Juszczyn na estradzie pojawią się dzieci, młodzież i dorośli. Już wiemy, że wystąpią utalentowani uczniowie tamtejszego ZS pod opieką Izy Zdebskiej, będzie także Karaoke i gminne zawody sportowe, w których wezmą udział dzieci z rodzicami, a także nasi radni, sołtysi i mieszkańcy całej Gminy; pojawi się także nasz olimpijczyk Grzegorz Guzikoraz Kabaret Truteń, a wieczorem rozpocznie się zabawa taneczna; Także w sobotę na pikniku rodzinnym na Dolnym Makowie "Rodzina na dobre i na złe" wystąpią uczniowie SPSK oraz ZS w Grzechyni, będą niespodzianki i atrakcje dla dzieci; Natomiast w niedzielę w Makowie Podhalańskim na Estradzie Makowianka wystąpią przygotowani przez Ewę Ruszkowicz roztańczeni, rozśpiewani i niesamowicie zdolni uczniowie ZS,

Po rozstrzygnięciu konkursu i wręczeniu nagród uczniowie Marii Bochnak i Marii Matyja przedstawią niezwykły spektakl muzyczno - recytatorski "Jan Paweł II droga do świętości", po którym wystąpi Magda Steczkowska 


 

A zatem mimo deszczu, lekkiego chłodu u nas z każdym dniem jest coraz cieplej - gdy wystawa zdjęć "Rzym - 36 Klatek" Artura Kasowskiego będzie już gotowa, gdy będziemy mogli razem wspominać minione lata podziwiając udostępnione przez Was zdjęcia sprzed 5,10, 15, 20, 30 i 40 lat, aby wspólnie wspominać chwile, w których NASZ Św. Jan Paweł II był tak blisko nas to nawet krople deszczu nie popsują radości i nie będą zniechęcać.

plakat maków

 

Piątek, 13 czerwca 2014
17:00 - Kościół Przemienienia Pańskiego nabożeństwo fatimskie poprzedzone występem dzieci „Wspomnienie Franciszka, Hiacynty oraz Łucji”

Sobota, 14 czerwca 2014
15.00 - piknik rodzinny Dolny Maków 


15:00 - festyn w Juszczynie 
w programie występy, zabawa i koncert poświęcony Janowi Pawłowi II m.in. występ Kabaretu TRUTEŃ (godz.18.00)

Niedziela, 15 czerwca 2014
11:00 Plac przy Estradzie Makowianka „Rzym-36 klatek” – wystawa zdjęć wspomnieniowych z pielgrzymek do Rzymu, spotkań z Janem Pawłem II oraz Jego odwiedzin naszej parafii,
16:00 „Wizytacja” piesza wycieczka rodzinna & Nordic Walking - trasą w Makowie Podhalańskim, lubianą jeszcze przez Karola Wojtyłę– powrót pod plenerową wystawę przy Estradzie Makowianka 
18:30 - rozstrzygnięcie konkursu „Jan Paweł II w naszej rodzinie” – wręczenie nagród.
19:00 - Jan Paweł II droga do świętości” - wieczorny spektakl muzyczno-recytatorski w wykonaniu dzieci z ZS w Makowie Podhalańskim, na Estradzie Makowianka
20.00 - koncert Magdaleny Steczkowskiej z zespołem, na Estradzie Makowianka


Ponadto:
10 czerwca 2014
18.00 Kościół Przemienienia Pańskiego w Makowie Podhalańskim - uroczyste obchody 35 - lecia koronacji przez Jana Pawła II Obrazu Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin 
11 czerwca 2014
19:00 - Estrada Makowianka rozstrzygnięcie konkursu „Jan Paweł II w naszej rodzinie – przepis na szczęście” oraz ogłoszenie wyników konkursu połączone z prezentacją multimedialną „Jan Paweł II – Fatimski Papież” na Estradzie Makowianka – wspomnienia, zdjęcia, plakaty, wiersze, pamiątki z pielgrzymek, występy uczniów z ZS – otwarty konkurs organizowany wspólnie z ZS w Makowie Podhalańskim oraz Krakowską Akademią Profilaktyki „Postaw na Rodzinę”.

12 czerwca 2014
20:00 - Estrada Makowianka – film z koronacji Obrazu Opiekunki Rodzin z 10 czerwca 1979 r. nagrany przez fińską telewizję w czasie niezapomnianej Mszy św. na Błoniach Krakowskich.


zachęcamy do udziału w konkursach - poniżej regulaminy: 

KONKURS ORGANIZOWANY DLA SZKÓŁ W RAMACH KAMPANII
"POSTAW NA RODZINĘ"

klasy 0-III: "Najszczęśliwszy dzień w mojej rodzinie" – rysunek wykonany dowolną techniką i w dowolnym formacie
klasy IV-VI: "Szczęśliwy dzień w mojej rodzinie" – komiks wykonany na jednej kartce
gimnazjum: "Przepis na szczęśliwą rodzinę" – w formie literackiej, plastycznej lub komiks


Prace należy oddać do Punktu Konsultacyjnego w Miejskiej Przychodni Zdrowia do 6 czerwca 2014 roku. Każda szkoła może oddać do 20 prac z każdego etapu edukacyjnego.


REGULAMIN KONKURSU NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ 
pt. „Jan Paweł II – Fatimski Papież”

ZASADY OGÓLNE

§ 1
Konkurs organizowany jest Szkołę Podstawową Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Makowie Podhalańskim.
§ 2

Konkurs realizowany jest w ramach Dni Papieskich w Gminie Maków Podhalański.

§ 3
Cele konkursu:
popularyzowanie wiedzy na temat Objawień Fatimskich
przybliżenie związku Papieża Jana Pawła II z Fatimą.

§ 4
Konkurs polega na przedstawieniu w formie prezentacji multimedialnej informacji, ciekawych relacji, zdjęć i materiałów dotyczących związku Papieża JP II z Objawieniami w Fatimie.
Konkurs skierowany jest do uczniów klas V i VI szkół podstawowych z terenu Gminy Maków Podhalański.
Prezentacje oceni powołana przez dyrektora szkoły komisja konkursowa.PRZEBIEG KONKURSU

§ 5
Udział w konkursie polega na przygotowaniu prezentacji na w/w temat. Uczniowie przygotowują prezentację multimedialną Power Point pod opieką szkolnego opiekuna.
Czas trwania prezentacji nie może przekroczyć 5 minut, slajdy (max. 15) powinny być prezentowane automatycznie.
Prezentacja powinna być zapisana w formacie ppt lub pptx.
Praca nadesłana na konkurs musi być pracą przygotowaną specjalnie na Konkurs, wcześniej niepublikowaną.
Prezentację należy nagrać na płytę CD, na której należy umieścić opis zawierający: tytuł prezentacji, imię i nazwisko autora, nazwę szkoły.
Do płyty należy dołączyć w formie papierowej:
formularz zgłoszeniowy
zgoda rodziców lub prawnych opiekunów na wykorzystanie wizerunku ich dzieci.

§ 6
Termin konkursu:
Szkolny etap konkursu polegający na wyłonieniu najlepszej prezentacji z każdej klasy należy przeprowadzić do 01 czerwca2014r.
Prezentacje należy dostarczyć do 6 czerwca 2014 r. /wraz z załącznikami/ do Szkoły Podstawowej SPSK w Makowie Podhalańskim. Każda szkoła może zgłosić do konkursu po jednej prezentacji z każdej klasy piątej i szóstej.
Komisja konkursowa ocenia przesłane prezentacje i wyłania trzy najlepsze oraz może przyznać wyróżnienia.
Ogłoszenie wyników odbędzie się dn. 13 czerwca 2014r. w budynku Szkoły Podstawowej SPSK w Makowie Podhalańskim. Laureaci zostaną poinformowani telefonicznie do dn. 11 czerwca 2014r. 
Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły:www.spsk-makow.edupage.org dn. 13 czerwca 2014r.
Laureaci otrzymują dyplomy i nagrody.
Dostarczone przez uczniów prezentacje nie będą zwracane autorom.


§ 7
Przesłane prezentacje będą oceniane według następujących kryteriów:
zgodność z tematem konkursu (0 – 1 pkt) – jeżeli praca jest niezgodna z tematem konkursu nie podlega dalszej ocenie,
kreatywność oraz oryginalność prezentowanego materiału (0 – 10 pkt),
poprawność merytoryczna i językowa zamieszczonych w prezentacji informacji 
(0 - 3 pkt),
przejrzysty i uporządkowany układ prezentacji (0 - 3 pkt),
walory edukacyjne i popularyzacyjne (0 - 3 pkt).


§ 8
Szczegółowych informacji dotyczących konkursu udziela:
Mirosława Matuszyk tel. 33 8771 676
Ewa Bekas tel. 508 681 950


" RZYM – 36 KLATEK" REGULAMIN KONKURSU - Jan Paweł II w naszej rodzinie 


ZAŁOŻENIA KONKURSU
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna i Dom Kultury w Makowie Podhalańskim
Celem konkursu jest prezentacja fotografii oraz wszelkiego rodzaju pamiątek wiążących autora z osobą św. Jana Pawła II.
Fotografie i pamiątki powinny mieć charakter jak najbardziej osobisty, ze szczególnym uwzględnieniem wizyt św. Jana Pawła II w naszej gminie.
Każdy uczestnik konkursu może zgłosić max. 3 prace (zdjęcia, dokumenty, itp) o wymiarach minimun A4. Eksponaty powinny być dokładnie opisane (imię i nazwisko, wiek, miejscowość, telefon kontaktowy lub e-mail) i oprawione.
Nieprzekraczalny termin i miejsce składania eksponatów:
6 czerwca 2014r. – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim. 
5. Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców Gminy Maków Podhalański bez ograniczeń wiekowych.
6. Prace oceni specjalne jury powołane przez organizatora, którego decyzja będzie ostateczna.
8. Organizator przewiduje upominki dla wszystkich uczestników oraz nagrody dla zdobywców 3 pierwszych miejsc oraz wyróżnienia.
9. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród połączone z prezentacją eksponatów nastąpi w dniu 15 czerwca 2014 roku o godzinie 18.30 na makowskim Rynku podczas wystawy plenerowej.
10. Od 16 czerwca do dnia 27 czerwca 2014 roku, wystawę będzie można oglądać w Domu Kultury w Makowie Podhalańskim ul. Kościuszki 5..
11. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nieodpłatnego wykorzystywania fotografii zgłoszonych eksponatów w folderach oraz innych materiałach promocyjno – reklamowych.
13. Udział w konkursie jest wyrazem akceptacji regulaminu oraz zgodą na publikowanie danych osobowych w publikacjach traktujących o Konkursie
 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiIV Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II w Makowie Podh.