Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 16 listopad 2017 07:09

Zieleń wróciła do Makowa Podhalańskiego

Kiedy na początku tego roku oczom mieszkańców Makowa Podhalańskiego ukazał się widok głównej ulicy przecinającej miasto pozbawionej drzew, niezadowolenia nie krył nawet włodarz gminy. Teraz, po interwencji samorządu, sytuacja wraca do normy i roślinność wróciła do miasta.

„Mieszkańcy Makowa Podhalańskiego w poniedziałek przeżyli szok. Są zbulwersowani i nie ukrywają żalu. Na ich oczach wzdłuż ulicy 3 Maja zostały wycięte drzewa. Zostały tylko smutne pnie” – tak opisywaliśmy sytuację z lutego 2017 roku w tym artykule.

Wtedy Paweł Sala, burmistrz Makowa Podhalańskiego, poinformował, że wycinka ta miała charakter pielęgnacyjny i gmina wydała stosowne zezwolenie, ale pod pewnym warunkiem – nowych nasadzeń. Po ponad pół roku warunek ten został wypełniony – do centrum Makowa powróciły drzewa. 
Drzewka zasadziła GDDKiA, a w uzgodnieniu nakazaliśmy, żeby były to Klony Kuliste - komentuje makowski burmistrz.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiZieleń wróciła do Makowa Podhalańskiego