Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 17 listopad 2017 14:38

PARAOLIMPIJCZYCY W MAKOWIE PODHALAŃSKIM

„ Uwierz w siebie- pokaż, że potrafisz…” .

 

Pod jakże wymownym hasłem odbyło się 14 listopada 2017r. spotkanie uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Makowie Podhalańskim z szermierzami, wybitnymi sportowcami, paraolimpijczykami, wielokrotnymi medalistami Mistrzostw Świata i Europy: Arkadiuszem Jabłońskmi, Radosławem Stańczukiem i Maciejem Banaszkiem. Panowie są założycielami i członkami Fundacji Akademii Integracji z siedzibą w Warszawie.

Panowie zaaprobowali zaproszenie SOSW i przyjechali podzielić się swoim doświadczeniem, przeżyciami, sukcesami i drodze do tych sukcesów.

Podczas spotkania sportowcy opisując swoje doświadczenia nieśli przesłanie, że niepełnosprawność nie zna ograniczeń. Pokazywali jak można być aktywnym .Prelegenci, jako osoby niepełnosprawne ruchowo, dążą do zmiany postrzegania niepełnosprawnych. Nie chcą być traktowani jako „ biedniejsi, zależni od innych”. Pokazywali, że poprzez pracę, samodyscyplinę, posiadanie pasji można ciekawie żyć.

Uczniowie, biorąc udział w projekcie "Udowodnij że potrafisz" dowiedzieli się jak eliminować niebezpieczne sytuacje ze swojego życia, jak im zapobiegać oraz o tym, że warto mieć marzenia, swoje pasje, warto być ambitnym i samodzielnym na miarę swoich możliwości. Na koniec prezentacji dzieci i młodzież mieli okazję poznać szermierkę na wózkach i samodzielnie zawalczyć z najlepszymi zawodnikami w Polsce.

Spotkanie odbyło się w gościnnych progach Zespołu Szkół im. Jana Kantego. Uczestniczyła w nim również młodzież placówki.

Pozostanie ono w pamięci wszystkich, którzy brali w nim udział.

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiPARAOLIMPIJCZYCY W MAKOWIE PODHALAŃSKIM