Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 22 grudzień 2017 17:16

Wolontariusze z Białki nie odpuszczają – jasełka dla chorych szpitala w Makowie Podhalańskim

Panie, Barbara Łatka i Edyta Koper, nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Białce pragną podzielić się wrażeniami po czwartkowych popołudniu:

 

„Wyjątkowe to święta, bo łączą ludzkie serca. Ludzie lgną do siebie, bo wspólnie chcą się radować i dzielić tym, co mają.

 Czwartkowe popołudnie  21.12.2017 dla uczniów i nauczycieli  Szkoły Podstawowej    w Białce było bardzo wyjątkowe. Z zadumą dzielili się świąteczną radością z chorymi   w ZOL-u w Makowie Podhalańskim.

W świetlicy szpitalnej przy przygotowanej dekoracji przedstawili jasełka. Krótka inscenizacja historii o narodzeniu Jezusa przeplatana była tańcami, śpiewem kolęd i pastorałek.  Oglądający  z uśmiechem na twarzy i wyrazami podziwu  patrzyli na grę „aktorską” wszystkich  uczestników. Nie zabrakło łez, wspomnień i wspólnego kolędowania. Pensjonariusze ze wzruszeniem śpiewali kolędy i wczuwali się w role grających.   Na zakończenie p. Basia Łatka złożyła wszystkim życzenia, a chorzy podziękowali gromkimi brawami.

Uczniowie już po Nowym Roku umówili się na dalszy ciąg kolędowania w salach szpitalnych.

Dziękujemy p. Krystynie Wróbel i całemu personelowi szpitala za serdeczne przyjęcie,   a przede wszystkim sprowadzenie chorych do świetlicy i umożliwienie po raz kolejny wspólnego spotkania.”

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiWolontariusze z Białki nie odpuszczają – jasełka dla chorych szpitala w Makowie Podhalańskim