Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 07 marzec 2018 06:01

Maków Podhalański. Naklejkami w podrzucających śmieci

Od początku marca 2018 roku w gminie Maków Podhalański wprowadzona została zmiana w sposobie oddawania worków ze śmieciami z gospodarstw domowych.

Po zmianach każdy właściciel posesji wraz z informacją o opłacie za śmieci otrzymał zestaw kodów kreskowych, które należy przyklejać na wszystkie wystawiane worki (pojemniki).

Celem zmiany jest m.in.: kontrola poprawności i stopnia segregacji; wyeliminowanie zjawiska „podrzucania” odpadów przez osoby z innych gmin oraz przeciwdziałanie spalaniu odpadów w kotłach domowych.

- Przypominamy o kilku zasadach dotyczących przygotowania odpadów do wywozu: należy wystawiać worki w całości zapełnione. Prosimy o zgniatanie odpadów opakowaniowych przed umieszczeniem ich w workach. Nie wolno zalewać popiołu wodą - odpady zamarznięte w pojemnikach nie będą opróżniane ze względu na możliwość ich uszkodzenia. Nie wolno wrzucać gorącego popiołu do pojemników - pojemniki z gorącym popiołem nie będą opróżniane ze względu na możliwość zapalenia się odpadów – radzą makowscy urzędnicy.

Źródło: UG Maków Podhalański

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiMaków Podhalański. Naklejkami w podrzucających śmieci