Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 19 marzec 2018 07:58

Zebranie sprawozdawcze mieszkańców Makowa Dolnego

W niedzielę 18 marca w Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich odbyło się zebranie sprawozdawcze mieszkańców Makowa Podhalańskiego - Dolnego. W trakcie spotkania zostało odczytane sprawozdanie z prac wykonanych na terenie gminy oraz plany inwestycyjne na obecny rok.

Podczas zebrania zostały poruszone ważne tematy m.in. od początku marca 2018 roku w Gminie Maków Podhalański została wprowadzona zmiana w sposobie oddawania worków ze śmieciami z gospodarstw domowych. Każdy z właścicieli swoich posesji otrzymał pakiet kodów kresowych, które należy przyklejać na wszystkie wystawiane worki bądź specjalnie do tego przeznaczone pojemniki. Działania te wynikają z ustawowego zwiększania przez gminy poziomu segregacji odpadów. Został również poruszony temat wykonywania bieżących napraw dróg gminnych o nawierzchniach utwardzonych i gruntowych. Część prac remontowych dróg została już zakończona w ubiegłym roku. Głos zabrał również Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Makowie Dolnym, który zrelacjonował dokonane inwestycje. Remont sali, parkingu oraz zakup niezbędnego sprzętu ratowniczego to wszystko zasługa wspólnej pracy strażaków ochotników i mieszkańców za co serdecznie dziękują. Kolejną częścią zebrania były wolne wnioski gdzie mieszkańcy przedstawiali swoje punkty oraz uwagi. Jedną z propozycji mieszkańców było założenie progu zwalniającego tuż obok Szkoły Podstawowej. Jak sami nadmieniają samochody jeżdżące tą drogą znacznie przekraczają dopuszczalną prędkość, a co za tym idzie stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa mieszkańców.

 

Magdalena Włosiak

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiZebranie sprawozdawcze mieszkańców Makowa Dolnego