Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 10 kwiecień 2018 09:38

Maków Podhalański i kanalizacyjne kontrowersje

Mieszkańców Makowa Podhalańskiego i okolic zelektryzowała wiadomość o bezprawnie ponoszonych kosztach przyłączenia do sieci kanalizacyjnej. Samorząd wyjaśnia.

W internetowej sieci pojawiły się niepokojące informacje, jakoby przez lata w gminie Maków Podhalański obowiązywała wprowadzona niezgodnie z prawem stawka za przyłączenie do urządzeń wodociągowych oraz kanalizacyjnych. „Trzeba było dopiero interwencji prokuratora rejonowego i Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, by opłata została usunięta z cennika” – pisze portal Beskidzka24.

- Przyłącza kanalizacyjne w Makowie Podhalańskim i Białce w ostatnich latach były realizowane w ramach projektu kanalizacji całych miejscowości i wykonywane były nieodpłatnie – wyjaśnia Paweł Sala, burmistrz Makowa Podhalańskiego. – Uchwała o której mowa nie miała zatem praktycznego zastosowania. Została opracowana w oparciu o odpowiednią ustawę, która daje możliwość wprowadzenia opłat rekompensujących część kosztów przyłącza, jednak rozporządzenie, które jest niższe rangą od ustawy, wyklucza taką możliwość.

Jak dodaje włodarz gminy, obecna uchwała nie przewiduje pobierania opłat przyłączeniowych. Z informacji pozyskanych z "Eko-Skawy" nie ma osób, którym naliczono wspomnianą opłatę.

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiMaków Podhalański i kanalizacyjne kontrowersje