Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 03 maj 2018 16:15

OSP Juszczyn w konkursie TESCO

Strażacy z Juszczyna chcą nas edukować w zakresie pomocy przedmedycznej. Zagłosujmy na ich projekt w plebiscycie TESCO "Decydujesz, Pomagamy".

 

Start głosowania w IV. edycji popularnego konkursu grantowego sieci sklepów TESCO zaplanowano na najbliższy poniedziałek, 7 maja. Partnerem strategicznym programu jest Fundacja Tesco, a merytorycznym Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia".

OSP Juszczyn zamierza wyedukować mieszkańców w zakresie pierwszej pomocy:

– Możliwość udzielenia człowiekowi pomocy w sytuacji zagrożenia jest ogromnym darem, możliwość otrzymania takiej pomocy - ogromną szansą. Gdyby każdy potrafił udzielić pomocy, to bezpieczeństwo nasze i naszych najbliższych znacznie wzrosłoby. Dlatego jednostka OSP w Juszczynie wychodząc na przeciw mieszkańcom, chce zorganizować ogólnodostępne szkolenia z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej. Warsztaty będą obejmować wiedzę praktyczną i teoretyczną. To szansa na naukę jak ratować życie! – mówią strażacy.

Na pomysł Ochotniczej Straży Pożarnej w Juszczynie można głosować w sklepach TESCO na terenie Makowa Podhalańskiego, Suchej Beskidzkiej i w Wadowicach.

W czwartej edycji programu wszystkie inicjatywy, które przejdą do głosowania otrzymają granty. Aż 125 organizacji pozarządowych lub grup nieformalnych może zdobyć grant w wysokości 5000 zł, kolejne 125 otrzyma dofinansowanie w wysokości 3000 złotych. Uczestnicy, którzy zajmą trzecie miejsce otrzymają 1000 złotych, przeznaczone na cele statutowe organizacji. Komisja Grantowa zadecyduje o tym, które trzy projekty przejdą do etapu głosowania w każdym z mikroregionów. O tym, jakie granty otrzymają organizacje, zadecydują ostatecznie klienci sklepów Tesco w otwartym głosowaniu. Suma wszystkich grantów wynosi 1 125 000 złotych.

Program grantowy „Decydujesz, pomagamy" ma za zadanie wesprzeć lokalne organizacje pozarządowe oraz społeczników i grupy nieformalne w realizacji projektów na rzecz lokalnej społeczności. W tym celu Polska została podzielona na 125 mikroregionów. W każdym z nich - decyzją klientów Tesco - zostaną przyznane dwa granty na realizację lokalnej inicjatywy oraz jeden grant na cele statutowe instytucji/organizacji biorącej udział w głosowaniu. Ponadto organizator przyzna również dodatkowe wyróżnienia.

Źródło: Fundacja TESCO

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiOSP Juszczyn w konkursie TESCO