Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 08 maj 2018 08:32

Niosą pomoc od XIX wieku po dziś dzień!

Druhowie z Makowa Podhalańskiego uroczyście świętowali 135-lecie istnienia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

 W pierwsze akcje bojowe dla ratowania mienia i życia ludzkiego makowscy druhowie ruszali już dwa wieki temu. Ochotnicza Straż Pożarna w Makowie Podhalańskim na pewno istniała już w 1882 roku.

Ich następcy służą miejscowej społeczności podobnie jak ich dziadkowie - bez zastanowienia poświęcają swój czas i zdrowie. Dysponują jednak sprzętem już na miarę XXI wieku - podczas uroczystości ksiądz Tadeusz Różałowski, proboszcz parafii w Makowie Podhalańskim poświęcił wóz ratowniczo-gaśniczy z napędem na cztery koła oraz łódź ratowniczą.

Nie obyło się też bez uhonorowania strażaków. Złote Medale „Za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymali Grzegorz Włodarczyk i Jan Suski, z kolei brązowe Tomasz Stopka, Sandra Vogiel i Maciej Musiał. Odznaki „Strażak Wzorowy” dostali Justyna Pająk i Mariusz Jankowski. Natomiast Srebrnym Krzyżem Zasługi Orderu Świętego Floriana uhonorowany został Krzysztof Wciślak.

 

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiNiosą pomoc od XIX wieku po dziś dzień!