Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 30 maj 2018 20:37

Policja i straż, wspólnie dla bezpieczeństwa i świadomości dzieci i młodzieży.

Napisał

30 maja br. w Szkole Podstawowej SPSK w Makowie Podhalańskim (Dolnym) odbyło się wyjątkowe spotkanie edukacyjne organizowane wspólnie przez Komendę Powiatową Policji w Suchej Beskidzkiej oraz miejscową jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Makowie Podhalańskim (Dolnym ).

 

Spotkanie odbyło się w formie prelekcji dla dzieci i młodzieży, dotyczyło ono współdziałania służb mundurowych, zachowania w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia zdrowia i mienia ludzkiego tj. skuteczne wezwanie pomocy  i sposób zachowania się do czasu przyjazdu wyspecjalizowanych służb mundurowych.

 Policjanci poruszyli , ponad to temat zasad ruchu drogowego dla najmłodszych, oraz znaczenie odblasków w ruchu pieszych, po czym rozdano elementy odblaskowe uczniom których dotyczył wykład. Strażacy z Dolnego makowa skupili się przede wszystkim na zasadach oraz warunkach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, oraz przedstawieniu struktur i zasad funkcjonowania  służb mundurowych w ramach Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112. Z relacji dzieci oraz nauczycieli akcja została bardzo dobrze odebrana, wpisała się w trend poszerzania wiedzy i świadomości od najmłodszych lat, oraz pozwoliła lepiej zrozumieć pracę oraz sposób działania poszczególnych służb mundurowych.

Strażacy z Dolnego Makowa zapowiadają, że to dopiero początek tego typu akcji i że mają nadzieję, iż uda im się odwiedzić tą i inne szkoły z podobną ofertą dydaktyczną jeszcze w tym roku, ze względu na zainteresowanie i potrzeby edukacyjne. Ponad to Prezes OSP Maków Dolny Mateusz Szklarczyk w rozmowie podkreślił  znaczenie zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć”, a w tym wypadku lepiej edukować od najmłodszych lat, bo jak zauważył - społeczeństwo świadome, to społeczeństwo bezpieczne.

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiPolicja i straż, wspólnie dla bezpieczeństwa i świadomości dzieci i młodzieży.