Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 06 czerwiec 2018 05:51

Sukces wolontariuszy z Białki

Napisane przez

Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Białce została laureatem XI. edycji Małopolskiego Programu „Mieć Wyobraźnie Miłosierdzia”.

 

Zanim jednak na uroczystej gali w Krakowie odebraliśmy nagrodę, już po raz kolejny zostaliśmy zaproszeni 21 maja 2018 r. do Kleczy Dolnej, by wziąć udział w rejonowym przeglądzie najlepszych projektów. Szkolni wolontariusze zaprezentowali swoje osiągnięcia realizując projekt pod hasłem „Ogień miłosierdzia”. Uczniowie z opiekunami działali na terenie Szkoły Podstawowej w Białce oraz jej okolicach, wsparli też potrzebujących w Zakopanem, Krakowie, Warszawie, a nawet na Ukrainie, Madagaskarze, w Boliwii, Republice Środkowej Afryki. Ponadto wolontariusze otaczali opieką osoby starsze, samotne, chore oraz kierowali swe działania w stronę niepełnosprawnych i kolegów, którzy borykają się z trudną sytuacją rodzinną, materialną lub mają problemy z nauką.

28 maja w Operze Krakowskiej w Krakowie odbyła się uroczysta gala podsumowująca XI. edycję Małopolskiego Projektu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”. W uroczystości wzięli udział m.in.: ks. kard. Stanisław Dziwisz, Halina Cimer - Małopolski Wicekurator Oświaty, Barbara Dziwisz - Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Podczas gali zaprezentowało się pięć grup z wybranych szkół.Organizatorzy zaprosili też uczniów naszej szkoły, by w krótkiej, teatralnej formie przekazali swoje osiągnięcia z realizacji projektu.

Projekt „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia” istnieje jest od jedenastu lat. Nasi uczniowie, pod opieka pani Barbary Łatki i Edyty Koper, dziesięciokrotnie brali w nim udział. Do projektu każdego roku zgłasza się wiele szkół z terenu Małopolski. Do tej pory ponad 35 tysięcy uczniów wraz z opiekunami pomogło olbrzymiej grupie osób potrzebujących wsparcia. W tym roku szkolnym do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano 16 szkół z województwa małopolskiego. Już samo zaliczenie do grona szkół najlepiej w województwie realizujących projekt, jest dużym sukcesem, ale znalezienie się w gronie laureatów i zdobycie nagrody głównej w postaci pielgrzymki do Rzymu i do grobu Jana Pawła II należy uznać za sukces podwójny. Jest nam niezwykle miło, że kolejny raz Kapituła Projektu uznała nasze szkolne działania za jedne z najciekawszych. Uczniowie naszej szkoły otrzymali główną nagrodę - bilety na wycieczkę do Włoch. Autokary z pielgrzymką wolontariuszy do Watykanu wyjadą już w sobotę 9 czerwca.

 

Źródło: Barbara Łatka, Edyta Koper/UM Maków Podhalański

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiSukces wolontariuszy z Białki