Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 22 czerwiec 2018 10:51

OSP Maków Dolny. Nie zwalniamy tempa!

Niezmiernie miło nam poinformować, iż od niedawna jesteśmy jedną z dwóch jednostek straży pożarnej w powiecie, która została włączona do Rejestru Jednostek Współpracujących z Systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, które jest wynikiem blisko trzyletniej odbudowy zdolności bojowej naszej jednostki, wynikającej z ciężkiej pracy i zaangażowania druhów OSP Maków Dolny. Dzięki wpisowi do RJWPRM będziemy mogli, chociaż po części działać na równi z podmiotami KSRG, co pozwoli nam pełniej wykorzystywać nasze możliwości. Mimo tego wyróżnienia nie zwalniamy tempa!

 

            W tym miesiącu otrzymaliśmy informację, że dzięki naszym zabiegom udało się pozyskać blisko 10000 zł między innymi na doposażenie naszej jednostki pod kątem medycznym, tj. zakup sprzętu szkoleniowego, zestawu fantomów oraz wyszkolenie sześciu osób z zakresu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej. Pozyskane środki będą pochodzić z wygranego konkursu grantowego Tesco - działaj lokalnie (w powiecie Nowy Targ i Zakopane) oraz dotacji od fundacji Babiogórskie Stowarzyszenie „Zielona Linia” w ramach naszego projektu autorskiego mającego na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa i świadomości z zakresu PP i PPOŻ.

            Jednocześnie pragniemy serdecznie podziękować naszym prywatnym sponsorom: właścicielce Centrum Medycznego Unident Pani Marioli Zdanowskiej za doposażenie naszej torby ratowniczej w podstawowy sprzęt diagnostyczny, Państwu Łukaszowi i Annie Klimasara za środki, dzięki którym zakupiliśmy butlę z tlenem medycznym oraz reduktor tlenowy, Państwu Grzegorzowi i Patrycji Możdżeń za zakup umundurowania dla OSP oraz wszystkim innym osobom, które przyczyniły się do tego, by nasza jednostka i jej druhowie z dnia na dzień stawali się lepiej przygotowanymi i by chronili i ratowali życie, zdrowie i mienie ludzkie. Serdecznie dziękujemy!

Bogu na chwałę, ludziom na pożytek - Zarząd OSP Maków Dolny.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiOSP Maków Dolny. Nie zwalniamy tempa!