Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 15 lipiec 2018 11:56

Grzechynia: Strażacy dziękują za pomoc

W sobotę na boisku sportowym „Grom” odbył się Festyn Strażacki organizowany przez OSP z Grzechyni. Druhowie dziękowali za pomoc w zakupie nowego samochodu pożarniczego.

Sobotnie świętowanie mieszkańców rozpoczęła uroczysta Msza Święta, na boisku sportowym „Grom” w Grzechyni, której przewodniczył proboszcz parafii makowskiej - ks. Tadeusz Różałowski. Po zakończeniu mszy poświęcono nowy samochód strażacki.

Pojazd zakupiono dzięki środkom zebranym przez społeczność Grzechyni oraz dotacji Urzędu Miasta Maków Podhalański. Koszt samochodu wyniósł 239 850 zł.

„Bardzo dziękujemy, jako jednostka, panu Burmistrzowi Makowa Podhalańskiego, sponsorom i mieszkańcom wsi. Mam nadzieję, że [samochód - przyp. red.] będzie służył długie lata całej gminie i naszej wsi” - wygłosił podczas swojego przemówienia Aleksander Drabik, prezes zarządu OSP Grzechynia.  „Ten samochód to jest wyraz determinacji druhów z jednostki Grzechynia, bo tak naprawdę to oni wydeptali. Chodzili wielokrotnie, szukali tych pieniędzy, zabiegali o to, żeby była przychylność dla tej inwestycji. Naprawdę, ta determinacja była bardzo duża. Gratuluję tego serdecznie, bo pewnie gdyby nie ten zapał, to dzisiaj byśmy nie podziwiali nowego zakupu” - dodał po chwili Paweł Sala, Burmistrz Makowa Podhalańskiego.

Po uroczystości mieszkańcy wraz z druhami podziwiali nowy nabytek oraz występy uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Reja w Grzechyni, Zespołu Regionalnego „Malikowski Groń” oraz Macieja Palecznego - młodego rapera. Mimo niesprzyjającej pogody cała społeczność bawiła się podczas Festynu Strażackiego, w rytm granej przez zespół muzyki. Na dzieci czekało wiele atrakcji m.in. dmuchana zjeżdżalnia oraz liczne gry i zabawy.

Datki zebrane w czasie trwania festynu zostaną przekazane na doposażenie samochodu strażackiego. 

Klaudia Białończyk

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiGrzechynia: Strażacy dziękują za pomoc