Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 18 październik 2018 10:08

XIV Gminny Bieg Papieski

Napisał

W pięknej, słonecznej scenerii spotkaliśmy się już po raz czternasty, aby oddać hołd Janowi Pawłowi II. Od kilku lat  bieg ma charakter uroczystości ogólnogminnej, na której i w tym roku nie zabrakło przedstawicieli okolicznych szkół, władz lokalnych oraz mieszkańców wsi i nie tylko.

 

                16. października to dla Polaków data szczególna, albowiem w tym dniu przypada rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Zawsze powracamy myślą do chwil sprzed czterdziestu już lat, kiedy z dalekiego kraju powołany na Stolicę Piotrową został "biskup pomocniczy krakowski (1958–1964), a następnie arcybiskup metropolita krakowski (1964–1978), kardynał (1967–1978), zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski (1969–1978), 264. papież i 6. Suweren Państwa Watykańskiego (od 16 października 1978 do 2 kwietnia 2005), święty Kościoła katolickiego[1]".

                Mając na uwadze te wielkie chwile jak i dokonania naszego Rodaka, zorganizowaliśmy już po raz kolejny Bieg Papieski, który od dawien dawna ma charakter uroczystości o charakterze gminnym.  Spotykają się na nim przedstawiciele ościennych szkół, władz, mieszkańcy i wszyscy chętni. W życzliwej atmosferze krzewimy kulturę fizyczną i propagujemy sport. Ponadto dla uczestników zawsze znajdzie się coś smacznego.

                Wydarzenie tradycyjnie poprzedza msza święta, która w tym roku zgromadziła nas w kościele nieco wcześniej(godz. 11:30), bo na różańcu. Stamtąd udaliśmy się na przyszkolne boisko, gdzie bieg został zainaugurowany, a palmę pierwszeństwa dzierżyli przedstawiciele władzy w osobach m. in.                P. E. Madej, P. E. Orawca oraz P. U. Sałapatek.  Następnie przyszła kolej na mieszkańców oraz przedstawicieli szkół, którzy nadali zawrotne tempo. Dzięki temu impreza rozegrana została dynamicznie, a dystans 26 km, 5 m i 17 cm(odpowiadający czasowi trwania pontyfikatu JP II) pokonano w iście astronomicznym tempie. Niektórzy z uczniów rywalizowali nawet na indywidualne rekordy!

                Po zakończeniu biegu przyszedł czas na uhonorowanie gości oraz tradycyjną "Barkę". Była też chwila na poczęstunek przygotowany przez niezawodnych rodziców.

 

 

Radosław Tempka[1] Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Pawe%C5%82_II, czas dostępu-17.10.18., godz. 21:38:23

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiXIV Gminny Bieg Papieski