Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Maków Podhalański (480)

sobota, 20 lipiec 2019 17:26

Maków. Potrzebna publiczna toaleta?

Napisał

Stosiki opon samochodowych ustawione między drzewami koło przystanku autobusowego przy osiedlu Tysiąclecia w Makowie Podhalańskim irytują wielu przechodniów. Rzeczywiście, to wątpliwa ozdoba, ale – jak się okazuje – ustawiona niejako z konieczności. Opony służą bowiem jako rodzaj barykady…

wtorek, 16 lipiec 2019 23:05

Juszczyn. Śmieci i gruzy nad Skawą

Napisał

Tereny położone nad Skawą to ulubione miejsca spacerowe dla wielu mieszkańców powiatu suskiego. Niestety, przechadzka nad rzekę nie zawsze jest dobrym pomysłem. Może bowiem gorzko rozczarować tych, którzy spodziewają się, że dostarczy im ona pięknych widoków i kontaktu z nieskażoną przyrodą...

sobota, 13 lipiec 2019 10:17

Makowianie nie chcą fotoradaru

Napisane przez

Dla mieszkańców Makowa Podhalańskiego największą uciążliwością są korki na drodze krajowej nr 28, a nie piraci drogowi – takie wnioski można wyciągnąć z komentarzy zamieszczonych pod ankietą, którą opublikowaliśmy wczoraj (11 lipca) na naszym facebookowym profilu. Internauci wypowiadali się w niej, czy ustawienie fotoradaru poprawi bezpieczeństwo w mieście.

piątek, 12 lipiec 2019 07:42

Quest w Makowie! Zagraj o odkryj miejscowe skarby

Napisane przez

Makowski samorząd zaprasza na quest "Makowskie ślady przeszłości". Na trasie zobaczysz najważniejsze miejsca związane z historią i dziedzictwem kulturowym Makowa Podhalańskiego.

czwartek, 11 lipiec 2019 08:00

Fotoradar w Makowie?

Napisał

Zmorą kierowców przejeżdżających przez Maków Podhalański są korki na drodze krajowej nr 28, czyli ulicach Wolności i 3 Maja. Ale kiedy ich nie ma, cierpią z kolei piesi – wtedy bowiem dają o sobie znać piraci drogowi…

wtorek, 09 lipiec 2019 14:32

Gmina Maków. Jak przyciągnąć turystów?

Napisał

Gmina Maków Podhalański obfituje w piękne widoki. Niestety, nikt nie przyjedzie ich podziwiać, jeśli nie będzie miał jak spędzić nadmiaru wolnego czasu. Niektórych samorządowców dręczy ta sytuacja. Czują, że najwyższa pora zacząć działać, by uatrakcyjnić okolicę dla turystów.

wtorek, 02 lipiec 2019 06:51

Zadecyduj sam na co wydać środki z budżetu

Napisane przez

W Makowie Podhalańskim rozpoczyna się kolejna edycja budżetu obywatelskiego. W tym roku władze gminy na ten cel przekazały 75 tysięcy złotych.

poniedziałek, 01 lipiec 2019 07:06

Boisko w Wieprzcu do remontu

Napisane przez

W Krakowie Przewodniczący Rady Miejskiej w Makowie Podhalańskim Edward Orawiec z rąk wicemarszałka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego Tomasza Urynowicza odebrał promesę w kwocie 77 000,00 złotych na remont nawierzchni boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Wieprzcu.

czwartek, 06 czerwiec 2019 06:29

Święto Rodziny w SP Wieprzec

Napisał

Chyba nikt nie ma złudzeń, że najważniejszymi osobami w życiu dzieci są rodzice. Odwrotnie zresztą również. Doskonałym zatem pretekstem do wspólnego spędzenia miłych chwil było Święto Rodziny zorganizowane w dniu 01.06.19 w szkole w Wieprzcu. Uroczystość odbyła się w sobotę i pewnie to spowodowało, że w całkiem dużym gronie można było wspólnie, miło spędzić czas.

Strona 1 z 37

 

HomeWydarzeniaMaków Podhalański