Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Maków Podhalański (585)

 Od wielu miesięcy mieszkańcy Dolnego Makowa domagają się zmian w organizacji ruchu i utemperowania kierowców poruszających się drogą krajową 28. Po niedawnym, tragicznym w skutkach wypadku, ich żądania jeszcze wzrosły. Oczekują fotoradaru i ograniczenia prędkości. Dziś w tej sprawie odbyło się spotkanie robocze z udziałem przedstawicieli policji i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

Na naszym portalu wielokrotnie opisywaliśmy zbiórki prowadzone na popularnych internetowych serwisach crowdfundingowych, czyli zapewniających tzw. finansowanie społecznościowe. Dotychczas promowaliśmy akcje, które miały na celu zebranie środków na ratowanie czyjegoś zdrowia lub życia. Dziś przybliżamy inną. I choć tym razem nie jest to sprawa, co by nie napisać, życia lub śmierci, to jednak niezwykle emocjonalna.

Niemal 800 tys. zł kosztować będzie wóz strażacki, który jeszcze w tym roku ma trafić do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Juszczynie. Właśnie podpisano umowę na jego dostawę.

piątek, 31 lipiec 2020 11:03

Kojszówka. Ogród to jej szczęście

Napisane przez

Nie ma dla niej kwiatów ładniejszych czy brzydszych od innych. Wszystkie są na swój sposób piękne, wszystkie napełniają jej serce radością. Bez nich jej życie byłoby szare, pozbawione głębszego sensu i monotonne. Gdy czuje się zmęczona lub przygnębiona, wychodzi do ogrodu. Wraca odmieniona – promienna i wypoczęta.

Gdyby żył to w maju tego roku obchodziły okrągłe, sześćdziesiąte urodziny. Jednak odszedł już siedem lat temu. Zdecydowanie za wcześnie. Mowa rzecz jasna o Wojciechu Pazdurze. Pamięć o nim jest jednak wiecznie żywa, a okazją do wspomnień jest coroczny Bieg Górski i Marsz Nordic Walking Pamięci Wojtka Pazdura! Jego ósma edycja już za dwa dni, w sobotę 1 sierpnia.

środa, 29 lipiec 2020 06:05

Bociany Taurona z obrączkami

Napisane przez

Przy wsparciu energetyków TAURON Dystrybucja prawie 300 bocianich piskląt zostało w ciągu tygodnia zaobrączkowanych w trwającej właśnie akcji obrączkowania. Badacze ptaków zakładają je z zamiarem uzyskania możliwie największej ilości informacji o każdym osobniku. W tej metodzie badawczej obserwacja jest bardzo ważna i może w niej uczestniczyć każdy z nas.

 

sobota, 25 lipiec 2020 10:10

Juszczyn. Jesteśmy zdesperowani!

Napisane przez

Wielu mieszkańców Juszczyna jest już bardzo zdenerwowanych ciągnącym się długie lata oczekiwaniem na zatwierdzenie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego ich wsi. Niedawno dowiedzieli się, że coś w tej sprawie drgnęło, ale efektów nadal nie widać. 

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej – Jednostka Maków Dolny, zakończyli inwestycje ocieplenia i odświeżenia elewacji budynku swojej remizy. Pragną przekazać serdeczne podziękowania Panu Pawłowi Sali Burmistrzowi Makowa Podhalańskiego. Dzięki współpracy z Gminą, samozaparciu   i dążeniu do celu,  jednostka OSP Maków Dolny zmieniła się diametralnie w przeciągu ostatnich lat. W roku 2016 w tutejszej remizie zdecydowano, że jedynym sposobem tchnięcia w nią nowego życia jest dopuszczenie do zarządzania jednostką młodych, ambitnych i przedsiębiorczych członków OSP.

 Dzięki wsparciu i pomocy Pana Burmistrza udało nam się odbudować struktury naszej jednostki. Pozyskaliśmy nowy sprzęt, przeprowadziliśmy kapitalny remont remizy, a co najważniejsze, nasza społeczność z 18 członków w 2016 roku rozszerzyła się obecnie do 62 osób. Pragniemy również podziękować wszystkim druhnom i druhom, którzy po godzinach swojej pracy zawodowej przychodzili i działali społecznie, aby nasza jednostka zyskała nowe oblicze. Większość prac wykonaliśmy w czynie społecznym i dzięki wsparciu firmy budowlanej naszego Naczelnika – Dominika Zajdy, wiele materiałów pozyskaliśmy od naszych sponsorów, dzięki czemu w przeciągu tych 4 lat mogliśmy zrobić tak wiele- relacjonuje Mateusz Szklarczyk prezes zarządu OSP Maków Dolny.

W tym roku jednostka miała  świętować 75 urodziny, jednak koronawirus pokrzyżował                  im plany organizacyjne. Uroczystości chcieli połączyć z  nowym pomysłem - organizacją                                  I Pikniku Służb Mundurowych ze współpracą z Komendą Powiatową Państwowej  Straży Pożarnej               w Suchej Beskidzkiej oraz Komendą Powiatową Policji w Suchej Beskidzkiej, niestety przez obecną sytuacje wszystko jest wstrzymane – dodaje prezes Szklarczyk.

Zarząd Jednostki OSP Maków Dolny składa serdecznie podziękowania za okazałe wsparcie:

Panu Burmistrzowi Makowa Podhalańskiego Pawłowi Sali, Panu Radnemu Łukaszowi Klimasarze, Panu Janowi Głucowi – Blachdom Plus, Panu Krystianowi Mozdoniowi –                   Meblo - Wosk, Panu Krzysztofowi Pacydze - Drewmax, Panu Krzysztofowi Prymuli - Prymex, Panu Mariuszowi Tempce – Drewnoland, Panu Dominikowi Zajdzie - Fizerion,                              Panu Szymonowi Ogarkowi – Remonty i Wykończenia, który wykonywał elewacje                             na budynku remizy, Panu Jędrkowi Trzcińskiemu - Art Reklama,  Firmie -Oknoplast Sp. z o.o. , Firmie - Polski Kamień Naturalny Mucharz -  Skawce Sp. z o.o., Firmie Krisbud - Krzysztof Lizak, BS Jordanów, BS oddział Maków Podhalański, oraz Firmie Fabios S.A. Fabryka Osłonek Białkowych

piątek, 17 lipiec 2020 10:13

Zmarł Olafek Malik

Napisane przez

Smutna wiadomość. Walkę z nowotworem przegrał trzyletni Olaf Malik z Makowa Podhalańskiego, którego losem bardzo przejęli się ponad pół roku temu mieszkańcy powiatu suskiego i wielu innych. Gdy końcem listopada opublikowaliśmy prośbę rodziców chłopca o pomoc finansową na jego leczenie, odzew był niesamowity.

Strona 1 z 45

 

HomeWydarzeniaMaków Podhalański