Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Powiat (1656)

poniedziałek, 27 styczeń 2020 06:23

Zszedłeś ze szlaku? Możesz wpaść w oko kamery

Napisane przez

Babiogórski Park Narodowy prowadzi monitoring przyrody. Aby nie wejść w zasięg urządzeń rejestrujących głos i obraz, wprowadzono tabliczki ostrzegawcze.

niedziela, 26 styczeń 2020 11:14

Najpopularniejsze imiona roku 2019 w powiecie suskim

Napisane przez

Wybór imienia dla pociechy to duże wyzwanie – trzeba zadbać o to, by dobrze się komponowało z nazwiskiem, łatwo zdrabniało, a przy tym podobało zarówno mamie, jak i tacie (a nierzadko również babciom oraz dziadkom). Ale są też rodzice, którzy stawiają na oryginalność i nie przejmują się opiniami innych. Jakie imiona nadawano dzieciom z powiatu suskiego w 2019 roku?

Spełnienie założeń „Uchwały antysmogowej” i Programu ochrony powietrza nie jest możliwe bez większego niż dotychczas zaangażowania gmin. Dlatego nowy Program Ochrony Powietrza zakłada szereg działań obligatoryjnych dla samorządów lokalnych.

Zarząd Województwa Małopolskiego systematycznie wymienia i unowocześnia tabor kolejowy wojewódzkiego przewoźnika.
czwartek, 23 styczeń 2020 13:19

Trzy srebrne szkoły, jedna brązowa

Napisane przez

 

Mamy w powiecie suskim naprawdę dobre technika i jedno całkiem niezłe liceum ogólnokształcące. Tak przynajmniej wynika z XXII Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020.

Z drugim stopniem alarmowym wiąże się również m.in. sprawdzenie i wzmocnienie ochrony ważnych obiektów publicznych oraz wzmocnienie ochrony środków komunikacji publicznej.

Ostatnio w mediach pojawiają się alarmujące dla wielu informacje, że rząd nie ma już pieniędzy na programy 500 plus. Powodem ma być uszczuplenie budżetu o 7 miliardów złotych. Okazuje się jednak, że osoby, które dostają po 500 złotych na dziecko, nie mają na razie powodu do obaw. Ale jest grupa, której znaczna część może utracić świadczenia.

wtorek, 21 styczeń 2020 08:43

Małopolskie drogi są najbezpieczniejsze w kraju

Napisane przez
W ubiegłym roku w naszym regionie wyraźnie spadła liczba wypadków i ofiar śmiertelnych w porównaniu do 2018 roku. To najważniejszy wniosek z posiedzenie Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Suscy strażacy podsumowali akcje w jakich brali udział w 2019 roku.

Strona 1 z 128