Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Powiat (1260)

piątek, 15 luty 2019 12:08

By skuteczniej pomagać pokrzywdzonym

Napisane przez

Od 18 do 22 lutego 2019 r. potrwa „Niebieski Tydzień” w powiecie suskim. Podczas tego tygodnia,  jeszcze większą uwagę, niż na co dzień, poświęca się osobom dotkniętym przestępstwem.

W starostwie powiatowym odbyło się spotkanie władz powiatu z dyrektorami szkół i placówek oświatowych oraz kierownikami jednostek organizacyjnych podległych powiatowi.

piątek, 08 luty 2019 09:46

Uczczą pamięć Polaków wywiezionych na Sybir

Napisane przez

W tym roku przypada 79. rocznica rozpoczęcia wywózek Polaków na wschód. W niedzielę w Suchej Beskidzkiej odbędą się uroczystości upamiętniające ten tragiczny okres w historii i naszego kraju.

Sylwek Dobosz z Bystrej Podhalańskiej w wyniku pożaru stracił część domu, spłonęła kotłownia, poddasze i dach.

czwartek, 07 luty 2019 08:13

Wraca "Czyste Powietrze"

Napisane przez

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie ogłasza, że 21 stycznia 2019r. zostanie wznowiony nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć w ramach programu priorytetowego Czyste powietrze .

czwartek, 07 luty 2019 08:12

Małopolanom dobrze się żyje u siebie

Napisane przez

Małopolskie Obserwatorium Rozwoju Regionalnego zrealizowało badanie opinii mieszkańców Małopolski na temat postrzegania działań i przedsięwzięć podejmowanych przez samorząd województwa małopolskiego.

Zapewnienie gotowości bojowej jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych, polepszenie warunków w remizach strażackich, wzrost zabezpieczenia sprzętu znajdującego się w budynkach, działalność Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Małopolski – na te i inne działania w tym roku przeznaczono aż 6,8 mln zł ze środków województwa.
W województwie małopolskim rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa. Przeprowadza ją Wojewoda Małopolski przy współudziale Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie, starostów, prezydentów miast na prawach powiatu, wójtów i burmistrzów.

środa, 06 luty 2019 07:53

Kolej do Żywca coraz bliżej?

Napisane przez

Zakończono opracowanie studium wykonalności dla rewitalizacji linii kolejowej nr 97 na odcinku Żywiec – Sucha Beskidzka. Dokument był opracowywany przez ostatnie trzy lata przez firmę IDOM Inżynieria, Architektura i Doradztwo Sp. z o.o. na zlecenie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Strona 1 z 97