Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Powiat (1980)

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego ogłosił drugą  edycję konkursu „Małopolskie Orkiestry Dęte 2020”. Do rozdania ma 350 tys. zł. Jedna orkiestra może liczyć maksymalnie na 20 tys. zł.

W biurze Zarządu Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania „Podbabiogórze” podpisano kolejne umowy grantowe z wnioskodawcami. Na ich mocy orkiestry, chóry, kluby sportowe i inne stowarzyszenia otrzymają 256,4 tys. zł na realizację 18 przedsięwzięć.

Gdy ruszała budowa tunelu drogowego w Naprawie zapowiadano, że będzie on najdłuższym pozamiejskim tunelem w naszym kraju. I będzie, ale wszystkie znaki na niebie, ziemi i… pod ziemią wskazują, że rekordzistą będzie bardzo krótko!

Spore zmiany czekają kierowców przemieszczających się między Suchą Beskidzką a Makowem Podhalańskim. Wszystko wskazuje na to, że cały odcinek drogi krajowej 28 pomiędzy Suchą, a centrum Makowa będzie obszarem zabudowanym, na którym obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 50 km/h. Planowane zmiany cieszą mieszkańców tzw. pagórków, ale inni zmotoryzowani już wyrażają swoje oburzenie.

Już po raz czwarty Biblioteka Suska wraz ze Starostwem Powiatowym w Suchej Beskidzkiej zaprasza fotografików amatorów i profesjonalistów do udziału w kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego – ZDJĘCIE ROKU POWIATU SUSKIEGO 2020.

Dziś wieczorem lub w nocy nad Małopolskę mogą nadciągnąć burze. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydali ostrzeżenie w tej sprawie.

Niedawno koronawirusa wykryto u jednego z uczniów w Szkole Podstawowej w Wieprzcu, co spowodowało, że na kilka dni wprowadzono w tej placówce zdalne nauczanie. Dziś o zakażaniu się koronawirusem przez jednego z nauczycieli poinformowała uczniów i pedagogów dyrektor Zespołu Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej.

Od trzech lat Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ma w swoich zadaniach rejestrację Kół Gospodyń Wiejskich i wypłatę im rządowej pomocy finansowej. W Krajowym Rejestrze KGW jest już ponad 9,5 tysiąca organizacji, a środki wypłacone tylko w tym roku wyniosły już ponad 29 mln złotych. Teraz ARiMR zaprasza gospodynie do ogólnopolskiego konkursu „Koło ARiMR w sercu wsi”. Patronat nad nim objął Tomasz Nowakowski Prezes ARiMR.

sobota, 19 wrzesień 2020 11:11

Szczepionki spadną z nieba. Trzeba uważać

Napisane przez

W czwartek, 24 września, na terenie całej Małopolski rozpocznie się kolejna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Potrwa ponad tydzień, bo do 3 października. Nie tylko w tym czasie, ale jeszcze dłużej trzeba zachować ostrożność. W szczególności na baczności powinni mieć się posiadacze psów i kotów, ale i wybierający się w najbliższym czasie na spacery po lasach i przyległych do nich terenach.

Strona 1 z 153
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne