Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Powiat (2065)

wtorek, 01 grudzień 2020 00:15

ZUS: dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony

Napisał

Do 24 grudnia został wydłużony dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Można się o niego starać w kilku przypadkach, m.in. w razie zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza dziecko.

poniedziałek, 30 listopad 2020 19:06

UTO - BUS zawiesza kursy na linii Jordanów - Sucha

Napisane przez

Wprowadzenie między innymi zdalnego nauczania w szkołach ponadpodstawowych, ale i podstawowych sprawiło, że busy w naszym regionie wożą od kilku tygodni powietrze. To powoduje, że kolejni przewoźnicy zawieszają swoje kursy. Od jutra firma UTO-BUS przestaje wykonywać je między Jordanowem, a Suchą Beskidzką.

sobota, 28 listopad 2020 10:34

Chroń dziecko przed hejtem (wideo)

Napisane przez

Czym jest hejt i mowa nienawiści oraz jak reagować, gdy nasze dziecko spotka się z agresją w Internecie, szkole czy na ulicy? Prezentujemy animowany spot profilaktyczny związany z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży.

Przedwczesna śmierć Ryszarda Hadki spowodowała, że wkrótce zajdzie konieczność uzupełnienia składu Rady Powiatu Suskiego, a także wybrania jej nowego przewodniczącego. Szczególnie druga kwestia może spowodować konieczność zmiany koalicyjnych ustaleń.

Podczas szóstego naboru, do garnizonu małopolskiego przyjęto 74 nowych policjantów. W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie ślubowanie złożyło 11 policjantów. Pozostali funkcjonariusze ze względu na stan epidemiologiczny, ślubowali w jednostkach macierzystych.

czwartek, 26 listopad 2020 11:06

Świąteczny konkurs kulinarny... zdalnie

Napisane przez

Pandemia koronawirusa sprawiła, że w tym roku nie odbędą się w tradycyjnej formie konkursy bożonarodzeniowe. Dostosowując się do aktualnej sytuacji epidemicznej, Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Krakowie z myślą o ich stałych uczestnikach, czyli Kołach Gospodyń Wiejskich zorganizował internetowy konkurs „Polska smakuje na Boże Narodzenie”.

środa, 25 listopad 2020 16:32

Linia Sucha - Żywiec doczeka się remontu?

Napisane przez

Dziś Dzień Kolejarza, który przynosi dobre wiadomości do wszystkich miłośników kolei w naszym regionie. Zakończył się I etap Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej „Kolej Plus”. Powiat suski powinien na nim skorzystać.

Dość nieoczekiwanie z funkcji wicewojewody zrezygnował Zbigniew Starzec. Pochodzący z Oświęcimia samorządowiec w ostatnich miesiącach często gościł w naszym powiecie. 
środa, 25 listopad 2020 10:42

Zmiany czekają kierujących i... pieszych

Napisane przez

W mediach okrzyknięto te zmiany rewolucyjnymi. Chodzi o nowe zasady w ruchu drogowym i nie dotyczą one tylko kierowców, ale też pieszych.

Strona 1 z 159
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne