Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Powiat (1892)

wtorek, 07 lipiec 2020 22:18

Sakralne perełki odzyskają blask

Napisane przez

Są obiekty, które dla mieszkańców każdej miejscowości mają znaczenie szczególne. To między innymi przydrożne kapliczki - miejsca modlitwy i zadumy, a zarazem bezcenne pamiątki przeszłości. W powiecie suskim niebawem dwie z nich wypięknieją.

wtorek, 07 lipiec 2020 07:03

Będzie kolejna edycja „Bitwy o wozy”

Napisane przez

Minister Mariusz Kamiński poinformował, że odbędzie się druga edycja akcji „Bitwa o wozy”. Środki zostaną przeznaczone na zakup 49 nowych wozów bojowych dla 49 gmin. W każdym z byłych 49 województw (według stanu granic województw na 31.12.1998 r.) gmina do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki.

poniedziałek, 06 lipiec 2020 22:03

Szefowie dyplomacji czterech krajów w sąsiednim powiecie

Napisane przez

Nie w stolicy naszego kraju, lecz w powiecie sąsiadującym z suskim będą obradować szefowie dyplomacji państw Grupy Wyszehradzkiej: Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Ministrowie spraw zagranicznych tych czterech krajów spotkają się jutro (7 lipca) w Urzędzie Miejskim w Wadowicach.

 

Początkiem tego miesiąca rozpoczęła się prezydencja Polski w Grupie Wyszehradzkiej, która potrwa rok. Każde z czterech państw obejmuje ją kolejno na taki sam okres. Po Polsce rotacyjne przewodnictwo przejmą Węgrzy, następnie Słowacy, a później Czesi.

Pierwsze spotkanie inaugurujące polską prezydencję w Grupie Wyszehradzkiej odbyło się 3 lipca w Warszawie. Uczestniczyli w nim premierzy wszystkich czterech krajów. Wadowice wybrane zostały na miejsce kolejnych debat, które tym razem prowadzić będą ministrowie spraw zagranicznych. Po spotkaniu w wadowickim magistracie Jacek Czaputowicz oraz pozostali szefowie dyplomacji: Tomáš Petříček, Ivan Korčok i Péter Szijjártó złożą kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II. Następnie mają zwiedzić bazylikę  i muzeum papieskie w Wadowicach.

 

 

poniedziałek, 06 lipiec 2020 10:04

Suski szpital dostał dwie nowe karetki

Napisane przez

Szpital w Suchej Beskidzkiej wzbogacił się o nowe ambulanse. Zdobył je dzięki udziałowi w dwu programach. Wartość obu pojazdów to w sumie ponad milion złotych!

czwartek, 02 lipiec 2020 06:34

Do 5 000 zł na małą retencję

Napisane przez
1 lipca rozpoczął się nabór wniosków w programie Moja Woda. Można zyskać nawet 80 proc. (ale nie więcej niż 5 tys. zł) dofinansowania budowy przydomowych instalacji, zatrzymujących wody opadowe lub roztopowe. Celem programu jest łagodzenie skutków suszy w Polsce, a nabór wniosków potrwa do 31 maja 2024 lub do wyczerpania puli środków.

Rozpoczynają się wakacje. Planując wypoczynek trzeba zwrócić uwagę nie tylko na bezpieczeństwo w związku z zagrożeniem COVID-19. Oszuści nie próżnują, a nieprawdziwe oferty i „super okazje” mogą okazać się bardzo kosztowne. Biuro dw. z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji oraz NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa) we współpracy z Europolem, ostrzegają przed nieuczciwymi ofertami internetowymi w przygotowanej kolejnej kampanii prewencyjnej.

Narażają swoje zdrowie i życie, by ratować poszkodowanych i ich dobytek. W województwie małopolskim służbę pełni ponad 70 000 druhów, którzy funkcjonują w 1360 jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych. Aby mogli jeszcze sprawniej działać, trafią do nich nowoczesne samochody bojowe.

środa, 01 lipiec 2020 06:47

Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej

Napisane przez

Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce.

 

wtorek, 30 czerwiec 2020 07:48

Są kolejne miliony na stabilizację osuwiska

Napisane przez

Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik przekazał na ręce Starosty Suskiego Józefa Bałosa promesę opiewającą na 5.570.000 zł. Kwota ta, będąca dotychczas największa dotacją do prac osuwiskowych w Małopolsce w br., przeznaczona będzie na dokończenie prac przy stabilizacji osuwisk i odbudowie drogi w Osielcu Górnym.

Strona 1 z 146