Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 09 listopad 2018 08:22

Ziemia Suska świętuje 100 lat niepodległości Polski

11 listopada 1918 roku Polska wróciła na mapy Europy. Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości na terenie powiatu suskiego odbędzie się szereg uroczystości.

 

SUCHA BESKIDZKA

W tym szczególnym dniu 11 listopada w Suchej Beskidzkiej odbędą się miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości, na które zapraszają: Proboszcz Parafii pw. NNMP w Suchej Beskidzkiej - ks. Wiesław Popielarczyk, Burmistrz Miasta - Stanisław Lichosyt oraz Starosta Suski - Józef Bałos.

- Uroczystości w naszym mieście rozpoczną się o godz. 10:00 na cmentarzu parafialnym od złożenia kwiatów na kwaterze Wojska Polskiego. O godz. 10:30 zapraszamy do kościoła pw. NNMP w Suchej Beskidzkiej na program muzyczny przygotowany przez Miejski Chór „Jasień” pod dyrekcją Pani Małgorzaty Kubieniec, po którym o godz. 11:00 odbędzie się Msza Św. za Ojczyznę. Po mszy św. pod przewodnictwem Miejskiej Orkiestry Dętej i w asyście pocztów sztandarowych przemaszerujemy ulicami miasta tradycyjnie pod tablicę Marszałka Józefa Piłsudskiego (budynek Biblioteki Suskiej ul. J. Piłsudskiego 23), gdzie wspólnie odśpiewamy Hymn Państwowy oraz nastąpi uroczyste złożenie kwiatów. Miejskie obchody Święta Niepodległości zakończymy koncertem laureatów XI Festiwalu Pieśni Patriotycznej „To Polska moja Ojczyzna”, pod Patronatem Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka, który odbędzie się w Sali Rycerskiej suskiego zamku o godz. 17.00. Zapraszamy poczty sztandarowe i flagowe szkół, organizacji, stowarzyszeń, związków zawodowych i zakładów pracy oraz mieszkańców miasta do uczestnictwa w obchodach Święta Niepodległości w Suchej Beskidzkiej - zachęcają organizatorzy.

 

GMINA BUDZÓW

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JORDANÓW

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GMINA STRYSZAWA

Wójt gminy Stryszawa, Instytut Pamięci Narodowej mają zaszczyt zaprosić mieszkańców Gminy Stryszawa na odsłonięcie tablicy poświęconej: „Bohaterom walk o niepodległość i granice Rzeczypospolitej Polskiej 1914-1918-1921”

Uroczystość rozpocznie się Mszą Św. 11 listopada 2018 r. o godz. 10:15 w kościele parafialnym Pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Lachowicach.

Program Uroczystości:

10:00 Zbiórka przed kościołem

10:15 Msza Święta

11:15 Przemarsz pod pomnik obok Szkoły Podstawowej

11:20 Odsłonięcie i poświęcenie pomnika

11:25 Okolicznościowe wystąpienia

11:50 Przemarsz do remizy OSP

12:00 Program artystyczny uczniów z Lachowic

 

GMINA ZEMBRZYCE

 

 

 

HomeWydarzeniaPowiatZiemia Suska świętuje 100 lat niepodległości Polski