Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 01 wrzesień 2014 20:49

XIX Międzynarodowy Złaz Samorządowców SGB

Maków Podhalański był w tym roku gospodarzem odbywającego się tradycyjnie w ostatnią sobotę sierpnia Międzynarodowego Złazu Samorządowców Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich.

 

30.08.2014 r., już po raz dziewiętnasty, samorządowcy ze stowarzyszonych gmin wraz z rodzinami i przyjaciółmi ruszyli trasami prowadzącymi z różnych stron naszego regionu, by zameldować się na mecie czyli na stadionie "Halniaka". Zanim tam jednak dotarli uczestnicy złazu wzięli udział w mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin  odprawionej w intencji mieszkańców gmin SGB przez makowskiego proboszcza ks. Tadeusza Rożałowskiego. Kazanie podczas tej mszy wygłosił kapelan stowarzyszenia o. Tomasz Michalski. Finałem Złazu było spotkanie integracyjne, podczas którego m.in. przeprowadzonych zostało kilka konkursów, a złazowicze mogli ocenić prezentacje artystyczne w wykonaniu poszczególnych grup złazowych.

Obok reprezentacji gmin będących członkami Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich w złazie uczestniczyła także grupa samorządowców ze Starostwa Powiatowego.

źródło: Starostwo Powiatowe

 

HomeWydarzeniaPowiatXIX Międzynarodowy Złaz Samorządowców SGB