Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 17 styczeń 2019 19:55

Z Bieńkówki do Panamy.

Marzenia się spełniają. Najlepszym tego przykładem jest Grupa Apostolska z Bieńkówki, która poleciała do Panamy, aby wziąć udział w  34. Światowych Dniach Młodzieży.

Grupa liczy 27 osób –  jest to głównie młodzież z Bieńkówki i okolic, która dzisiaj ( 17.01) wyleciała na spotkanie z młodzieżą z całego świata  oraz z papieżem Franciszkiem do Ameryki Środkowej.                                                                                                               

Trudno uwierzyć, że to, co jeszcze dwa lata temu było nieśmiałym marzeniem, teraz stało się rzeczywistością. Dla większości młodych ludzi udział w ŚDM w Panamie to duży wydatek. Grupa Apostolska z Bieńkówki przez dwa lata zbierała fundusze na ten cel, organizując koncerty, kiermasze. Wszystkim , którzy im pomogli, wsparli ich inicjatywę serdecznie dziękują -  Wiele z tego naszego niemałego marzenia nie doszłoby do skutku, gdyby nie Wasza pomoc, Wasze otwarte serca i ogromne wsparcie, zarówno finansowe jak i duchowe. Dziękujemy każdemu, kto choćby zatrzymał się nad tą ideą i w myślach pomodlił się za nas. Dziękujemy każdemu, kto dołożył swoją cegiełkę, by pomóc nam zebrać środki potrzebne na wyjazd. Z każdą pomocną dłonią widzieliśmy już nasz cel, dzięki czemu nie traciliśmy sił, kiedy już bywało tak, że z nich opadaliśmy. Jednak nasz Bóg jest wielki. Wierzymy, że skoro pozwolił nam na organizację takiej wyprawy, to znaczy, że mamy tam lecieć, mamy tam przeżyć niezwykły czas, by najzwyczajniej w świecie poznać Go na nowo. Nie sposób wyrazić naszej wdzięczności. Pozostaje jedynie robić nadal to, co kochamy robić i poprzez nasze talenty składać wielkie dzięki naszemu Ojcu za Was wszystkich. Dziękujemy, że postawił Was na naszej drodze.

W sobotę, 12 stycznia młodzież z Archidiecezji Krakowskiej, w tym i młodzież z Bieńkówki wzięła udział w uroczystej Mszy Św. podczas której  abp Marek Jędraszewski dokonał diecezjalnego posłania młodych w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie

W Światowych Dniach Młodzieży w Panamie uczestniczyć będzie ok. 3500  pielgrzymów z Polski. Będzie to największa grupa z Europy. Najliczniejszą grupą są młodzi z Archidiecezji Krakowskiej. W spotkaniu z Papieżem Franciszkiem weźmie udział ok. 700 przedstawicieli młodzieży naszej diecezji.  W tym młodzieży będzie towarzyszyło: ok. 200 księży ok. 20 kleryków diecezjalnych. W Światowych Dniach Młodzieży weźmie udział 12 biskupów z Polski – w tym abp Marek Jędraszewski - wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

34. Światowe Dni Młodzieży Panama 2019 odbędą się w dniach  22-27 stycznia 2019 r. w stolicy Panamy. Jak powiedział przewodniczący lokalnego komitetu organizacyjnego, abp Jose Domingo Ulloa Mendieta,- Wybór daty spotkania podyktowany został względami klimatycznymi, ponieważ styczeń jest miesiącem letnim. Ponadto, jest to pora sucha, która sprzyja organizacji wydarzeń plenerowych.                                                                                                                                        

Pierwszy raz w historii Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Ameryce Środkowej.Jak zaznaczył Papież Franciszek, trzeba być „Kościołem, który wychodzi i spotyka się z drugim człowiekiem”. Maryja jest drogą prowadzącą do Jezusa, a Panama posłuży jako środek, aby się z Nim spotkać w 2019 roku.

Grupie Apostolskiej z Bieńkówki życzymy szczęśliwej podróży i czekamy na relacje z Panamy.

 

HomeWydarzeniaPowiatZ Bieńkówki do Panamy.