Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 01 luty 2019 16:38

Służby gotowe na niesienie pomocy na lodzie

Napisane przez

Na zamarzniętej zatoce jeziora Mucharskiego w miejscowości Dąbrówka  odbyły się ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego – ratowanie osób, pod którymi załamał się lód.

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Suchej Beskidzkiej oraz Wadowicach, a także jednostki ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu suskiego wyznaczone do ratownictwa specjalistycznego na poziomie podstawowym z zakresu ratownictwa wodnego (OSP Sucha Beskidzka Miasto, OSP Zembrzyce, OSP Maków Podhalański, OSP Jordanów, OSP Kuków) ćwiczyły ratowanie tonących osób z przerębli przy pomocy specjalistycznych sań lodowych, węża W-75 napełnionego powietrzem, drabiny nasadkowej.

Była to też doskonała okazja, aby przećwiczyć inne techniki podejmowania osób tonących z zimnej i skutej lodem wody. W tym celu wykorzystano między innymi: drabiny, koło ratunkowe oraz rzutki ratownicze. Wszystko po to, aby w jak najkrótszym czasie ewakuować pozoranta na brzeg, nie zapominając przy tym o właściwej asekuracji ratowników.

Były to już drugie ćwiczenia na lodzie zorganizowane przez KP PSP Sucha Beskidzka. W związku z zalewaniem zbiornika Świnna Poręba, apelujemy do mieszkańców powiatu suskiego, aby nie wchodzić na zamarzniętą taflę Jeziora Mucharskiego. Strażacy w tej kwestii  apelują o rozwagę i rozsądek.

 

Źródło: KPPSP Sucha Beskidzka

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatSłużby gotowe na niesienie pomocy na lodzie