Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 08 luty 2019 09:46

Uczczą pamięć Polaków wywiezionych na Sybir

W tym roku przypada 79. rocznica rozpoczęcia wywózek Polaków na wschód. W niedzielę w Suchej Beskidzkiej odbędą się uroczystości upamiętniające ten tragiczny okres w historii i naszego kraju.

10 lutego 1940 r. władze sowieckie przeprowadziły pierwszą z czterech masowych deportacji obywateli polskich, wywożąc Ich w bydlęcych wagonach w głąb Syberii.

 „W imieniu Sz.P. Krystyny Listwan członkini Związku Sybiraków, Stowarzyszenia Małopolscy Patrioci oraz Stowarzyszenia Patriotyczne Beskidy serdecznie zapraszamy na obchody związane z 79. Rocznicą I Zsyłki Polaków na Sybir” – zapraszają organizatorzy.

- Spotykamy się 10 lutego o godzinie 18:00 w Suchej Beskidzkiej w kościele Nawiedzenia NMP – zachęcają. - Pamiętajmy o Tych, o których większość zapomniała - Przybądź, aby losy Sybiraka poznać! – apelują.

 

Program:

18:00 - Msza Święta w intencji Polskiej Golgoty Wschodu

19:00 - Obchody związane z 79 rocznicą I zsyłki Polaków na Sybir

 

HomeWydarzeniaPowiatUczczą pamięć Polaków wywiezionych na Sybir