Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 12 luty 2019 09:28

Dyrektorzy szkół zobowiązani do… dobrego gospodarowania

W starostwie powiatowym odbyło się spotkanie władz powiatu z dyrektorami szkół i placówek oświatowych oraz kierownikami jednostek organizacyjnych podległych powiatowi.

Na początku starosta Józef Bałos omówił główne założenia uchwalonego w styczniu  przez radę budżetu powiatu na 2019 r. Jak zaznaczył - w planie finansowym nie założono deficytu, tylko nadwyżkę dochodów nad wydatkami w kwocie 1 070 000 zł, która zostanie przeznaczona na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek.

Taki kierunek, realizowany sukcesywnie w ciągu ostatnich czterech lat, pozwala na stopniowe obniżenie długu, ale jednocześnie wymaga zachowania dyscypliny przy wydatkowaniu środków i obliguje do stosowania nadal aktualnego programu oszczędnościowego - podkreślił J. Bałos. Jednocześnie starosta zobowiązał dyrektorów i kierowników jednostek do racjonalnego gospodarowania środkami finansowymi i stosowania reguł określonych przez organ prowadzący w tym zakresie.

Druga część spotkania poświęcona była przygotowaniom do złożenia wniosku o dofinansowanie ze środków europejskich projektów w zakresie kształcenia zawodowego, a także zagadnieniom związanym z bieżącą organizacją pracy szkół.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

 

HomeWydarzeniaPowiatDyrektorzy szkół zobowiązani do… dobrego gospodarowania