Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 26 luty 2019 07:40

Zostaw „1 procent” w Małopolsce

Trwa okres rozliczeniowy PIT. I choć w tym roku zeznanie podatkowe wypełnia za nas urząd skarbowy, warto poświęcić chwilę, żeby sprawdzić czy oprócz ulg, poprawnie została również zaznaczona organizacja pożytku publicznego, na którą chcemy w tym roku przekazać 1%. W Małopolsce status OPP ma aż 760 organizacji – warto więc wybrać jedną z nich!

Choć czasu na złożenie PIT jest jeszcze sporo, nie warto czekać na ostatnią chwilę. W tym roku coroczny obowiązek podatkowy można wypełnić wyjątkowo szybko i łatwo. Od połowy lutego Twój PIT jest dostępny na platformie www.podatki.gov.pl. Żeby go zobaczyć, wprowadzić ewentualne korekty i zaakceptować, wystarczy się zalogować przy użyciu profilu zaufanego, bądź kilku danych: numeru PESEL, kwoty przychodu z 2017 i jednej z kwot przychodu za 2018 rok (znajdziesz ją m.in. w PIT-11 od swojego pracodawcy). Po zalogowaniu będziesz miał dostęp do swojego zeznania, które wypełnił za Ciebie urząd skarbowy. Nie oznacza to jednak, że nie możesz wprowadzać w nim poprawek i modyfikacji. Platforma jest na tyle intuicyjna, że zrobisz to bez problemu sam.

Przekaż 1% w minutę!

Jak po zmianach można przekazywać 1% na wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego?

- Jeśli w tym roku wypełniasz PIT po raz pierwszy, pole poświęcone OPP jest puste – musisz więc sam wybrać z listy numer KRS organizacji, którą chcą wesprzeć. Pamiętaj, że możesz wskazać cel szczegółowy – często jest wymagane, jeśli chcesz np. pomóc konkretnemu podopiecznemu danej fundacji.

- Jeśli wypełniasz PIT po raz kolejny, najprawdopodobniej automatycznie są już wpisane dane OPP, która otrzymała od Ciebie 1% w zeszłym roku. Jeśli w tym roku chcesz pomóc komuś innemu, nic bardziej prostego – wystarczy wybrać opcję „zmieniam organizację”, wpisać dane nowego OPP i zatwierdzić. Uwaga: możesz zmienić również sam cel szczegółowy.

Pamiętaj – e-PIT automatycznie zaznacza zgodę na przekazywanie informacji o 1% Twojej OPP. To również możesz oczywiście edytować.

 

Więcej o 1% przeczytasz na naszej stronie www.1procentwmalopolsce.pl

 

Wspieraj Małopolskę – przekaż 1% lokalnym organizacjom!

Warto przy okazji wypełniania PIT zrobić coś dobrego dla swoje swojego regionu – wystarczy przekazać 1% na jedną z lokalnych organizacji pożytku publicznego. W Małopolsce status OPP ma już 760 organizacji – lista wszystkich jest dostępna poniżej (stan na 18.02.2019). Są wśród nich stowarzyszenia, które realizują projekty kulturalne, edukacyjne, sportowe, historyczne, ekologiczne, prozdrowotne, a także sporo fundacji charytatywnych. Na liście załączonej powyżej w łatwy sposób można też sprawdzić, które z nich działają w Twoim powiecie czy mieście.

To, że Małopolanie chcą pomagać OPP widać też na podstawie danych urzędów skarbowych. Tylko w zeszłym roku mieszkańcy województwa przekazali na OPP ponad 67,5 mln złotych, z czego ponad 23 mln złotych trafiło do małopolskich organizacji.

 

Źródło: Biuro Prasowe UMWM

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatZostaw „1 procent” w Małopolsce