Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 06 marzec 2019 08:15

Nowe mosty w Żarnówce

Napisane przez

Dwa nowe  mosty  powstały na drodze powiatowej 1688K Maków - Żarnówka - Wieprzec - Kojszówka w miejscowości Żarnówka. Dotychczasowe przeprawy o konstrukcji  stalowo - drewnianej były w złym stanie technicznym i nie nadawały się do remontu, stąd decyzja o zastąpieniu ich nowymi. Zakres wykonanych prac obejmował rozbiórkę dotychczasowych mostów, wzniesienie nowych w technologii żelbetowej, przebudowę dróg dojazdowych  oraz umocnienie koryta potoków.

Oszczędności, jakie powstały po rozstrzygnięciu przetargów na budowę mostów, pozwoliły na wykonanie remontu drogi powiatowej w Kojszówce na długości 500 m. Łączna wartość przeprowadzonych prac wyniosła 2 323 000 zł. Połowę tej kwoty udało się pozyskać z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa, pozostałą  sumę  pokryto z budżetu powiatu. Dodatkowo, dzięki wsparciu udzielonemu przez gminę Maków Podhalański w kwocie 250 000 zł na odcinku łączącym oba mosty położona została nowa nawierzchnia asfaltowa.

Wykonane zadania poprawią komfort i bezpieczeństwo użytkowników drogi jak również wpłyną na poprawę infrastruktury drogowej powiatu.

 

źródło: Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej/foto. Witold Korzec

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatNowe mosty w Żarnówce