Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 07 marzec 2019 07:34

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zawoi w KILOMETRACH DOBRA

Napisał
Kilometry Dobra to stworzona w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna, jedyna w której co roku mogą wziąć udział organizacje z całego świata. Jej pomysłodawcą jest Robert Kawałko, prezes Polskiego Instytutu Filantropii.
Jest to kampania, która sprawia, że organizacje pozarządowe uzyskują pieniądze na realizację swoich celów, a także budują  sieć wsparcia i wzmacniają swoją sprawność. Kampania integruje i mobilizuje lokalne społeczności w działaniu dla wspólnego dobra. Kilometry Dobra to wielka różnorodność celów, na które są zbierane pieniądze: każdy może wesprzeć rozwijanie talentów, ufundować wakacje dla dzieci z ubogich rodzin, pomóc nastolatkom uwolnić się od uzależnień czy wspomóc osoby z niepełnosprawnościami. Każdy może wybrać cel, który jest mu najbliższy, a wpłacając choćby złotówkę przyłącza się do Mistrzostw Świata w Dobroci. Finał kampanii zaplanowano na weekend 1-2 czerwca. Wtedy  wspólnie będziemy bić rekord w układaniu szeregu złotówek, który od 2012 roku należy do Austriaków i wynosi 75,2 km. To jedyna kampania w której można zobaczyć na własne oczy każdą zebraną złotówkę, choć są ich setki tysięcy! Kilometry Dobra są przez to także przykładem wzorowej transparentności.
 
Swój udział w tej kampanii zgłosiło Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zawoi, które prowadzi trzy placówki: OREW Juszczyn, OREW Tarnawa Górna  i WTZ w Juszczynie.
Ich celem jest rozbudowa rehabilitacji i remont budynku. 
PSONI koło w Zawoi pomaga i wspiera osoby z niepełnosprawnością z całego powiatu Sucha Beskidzka. Dając szansę na lepsze życie poprzez wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, czyli od pierwszych chwil rozpoznania wszelkich nieprawidłowości w rozwoju podopiecznych, przez ich edukację w wieku szkolnym i czynne włączenie w społeczeństwo na etapie dorosłego życia.
Dla sprostania wymaganiom tych osób  potrzebny jest ciągły rozwój  placówek. Aby nie odmówić specjalistycznej pomocy potrzebującym, muszą poszerzyć zaplecze lokalowe, by nikt nie został skazany na cztery ściany swojego pokoju.
Zachęcamy Państwa do włączenie się w akcję pomocy, ponieważ przez to dajemy szansę na lepsze życie dla tych, którzy bez ludzi dobrej woli nie mają możliwości wpływać na swój los. Więcej o nich znajdziecie na stronach:
 
W jaki sposób można ich wesprzeć?
 
Wchodząc na stronę 
Tam wybieracie kwotę którą chcecie przekazać, następnie wpisujecie swój adres e-mail , imię i nazwisko lub dokonujecie wpłaty jako osoba anonimowa.
Po dokonaniu wpłaty automatycznie znajdujecie się na liście darczyńców, która jest na bieżąco aktualizowana.
Pamiętajmy liczy się każda złotówka!
 
Inną formą wsparcia jest bezpośrednia wpłata na konto stowarzyszenia.
Konto Stowarzyszenia: Bank Spółdzielczy Jordanów O/Zawoja 07 8799 0001 0020 0200 0534 0001 
Kampania będzie trwać 3 miesiące. Przez ten czas Ośrodki będą organizować zbiórki charytatywne w instytucjach, firmach, szkołach, parafiach oraz podczas imprez okolicznościowych. Zebrane w tym okresie pieniądze zostaną zamienione na monety jednozłotowe i ułożone podczas finału w szeregi.
Włączmy się wszyscy w tę szlachetną kampanię i zbierajmy razem złotówki! 
 

„To jest Mistrzostwo Świata, oni będą w niebie. Dzielcie się tym, czym możecie: sercem, gestem, dobrym słowem.” – Tak działania Kilometrów Dobra komentuje Grzegorz Markowski z zespołu Perfect.
Oprócz Zespołu Perfect, wśród ambasadorów kampanii są też m.in.: Zespół Skaldowie, Bracia Golcowie, aktorki Beata Ścibakówna i Wiktoria Gąsiewska, wokalista Witold Pasz, skoczek narciarski Maciej Kot i Kabaret Moralnego Niepokoju.
 

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatPolskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zawoi w KILOMETRACH DOBRA