Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 08 marzec 2019 08:01

Kasa dla seniorów i maluchów omija powiat suski

Napisane przez
Kasa dla seniorów i maluchów omija powiat suski pixabay.com

W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbył się dziś briefing prasowy dotyczący m.in programów rządowych „Maluch+” i „Senior+” w Małopolsce.

W czasie tego wydarzenia było uroczyste wręczenie małopolskim samorządom promes w ramach programów „Maluch+” i „Senior+”.

- Dzięki programowi „Maluch+” utworzonych zostanie w tym roku w województwie małopolskim ponad 3,1 tys. nowych miejsc w 45 nowych placówkach. Dodatkowo dofinansowanych zostanie 10,2 tys. już funkcjonujących miejsc, w tym 154 dla niepełnosprawnych. W tegorocznej edycji programu „Senior+” w województwie małopolskim powstanie 19 placówek dla osób starszych, 3 domy i 16 klubów. W sumie przybędzie w regionie 480 nowych miejsc dla seniorów. Wszystkie te działania są elementem kompleksowej i konsekwentnie realizowanej polityki prorodzinnej – podsumował minister Stanisław Szwed.

Niestety, na liście samorządów, których budżety zasilą środki rządowe, próżno szukać tych z powiatu suskiego. A pieniądze to niemałe - blisko 5,2 mln zł otrzymają samorządy z województwa małopolskiego w tym 2,9 mln na utworzenie i 2,3 mln na prowadzenie placówek dla osób starszych w ramach tegorocznej edycji rządowego programu Senior+. Z kolei 41,8 mln zł z programu Ministerstwa Rodziny „Maluch+ 2019” trafi do województwa małopolskiego na rozwój i utrzymanie placówek opieki dla najmłodszych dzieci. Utworzonych zostanie 3 154 nowych miejsc w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów.

na podst. MUW

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatKasa dla seniorów i maluchów omija powiat suski