Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 28 wrzesień 2014 20:00

Mediator zajmie się solarowym zgrzytem

Władze powiatu uspokajają – sprawa dodatkowych dopłat do solarów nie dotyczy mieszkańców.

 

Jakże wielkie musiało być zdziwienie mieszkańców powiatu suskiego, kiedy po tym, jak zdecydowali się wziąć udział w projekcie solarowym, dostali wezwania do zapłaty za wykonanie dodatkowych prac. Władze powiatu jednak uspokajają - ta sprawa dotyczy jedynie samorządu i firmy instalującej baterie słoneczne.

Pomiędzy władzami powiatu suskiego a firmą, która zajęła się montowaniem instalacji solarnych, doszło do zgrzytu. Chodzi m.in. o niezapłacone raty oraz – co przede wszystkim wzbudziło niepokój mieszkańców - wysłanie tym właścicielom domów,  którzy postanowili się zaangażować w projekt, wezwań do dopłaty. Jak twierdzą włodarze powiatu, na każdego z mieszkańców została wystawiona faktura za pokrycie dodatkowych robót.

- Mieszkańcy są zaniepokojeni, bo z pisma wynika, że jako przyszli właściciele solarów, będą wzywani do Sądu – mówi Barbara Sochacka, radna powiatu suskiego. – Poza tym pismo to daje do zrozumienia, że w powiecie dzieje się coś niedobrego, skoro do takiej sytuacji doszło.

Chodzi min o fakt, że według firmy montującej instalacje, zgodę na wykonanie dodatkowych prac wyraził inspektor nadzoru budowlanego. Co więcej, powiat był o konieczności ich wykonania informowany. Tego władze powiatu jednak nie potwierdzają. Zapewniają jednak, że mieszkańcy mogą spać spokojnie.

- Niepotrzebnie firma ta pisała do mieszkańców, skoro sprawa w ogóle ich nie dotyczy - zaznacza Tadeusz Gancarz, starosta suski. - To problem, który musi rozwiązać zarząd starostwa bezpośrednio z wykonawcą, bez żadnego udziału mieszkańców. Moim głównym zadaniem będzie teraz doprowadzenie do tego, by problem ten w żadnym razie nie wpłynął na życie beneficjentów programu.

Kontrowersyjna sprawa suskich solarów trafiła do krakowskiego Sądu. Ten zaś postanowił o wyznaczeniu mediatora, aby problemy rozwiązać polubownie.

raz

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatMediator zajmie się solarowym zgrzytem