Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 11 kwiecień 2019 08:47

Fala donosów "czwartej władzy" w powiecie

Napisał

Czwarta władza, czyli media, to bardzo potrzebna w demokracji instytucja. Niestety, nieodpowiedzialne osoby czasem zyskując dostęp do szeroko pojętej prasy, tracą kontakt z rzeczywistością.

Gminy, urzędnicy państwowi, dyrektorzy szkół, strażacy, stowarzyszenia, prywatni przedsiębiorcy. W powiecie suskim mamy do czynienia z szeregiem donosów na policję, które mają sugerować, że szereg instytucji i podmiotów prowadzi niezgodne z prawem działania. Autorem sensacyjnych doniesień jest osoba mieniąca się „redaktorem naczelną” jednego z nowo powstałych w regionie portali internetowych.

Podejrzliwość dziennikarska to ważna zaleta każdego, kto para się opisywaniem rzeczywistości. Problem pojawia się wtedy, gdy spod pióra wydobywają się treści nieprawdziwe, i często bezpodstawnie szkalujące osoby trzecie, wręcz wymieniane z nazwiska. Taka wątpliwej jakości przyjemność spotkała co najmniej kilkanaście osób z naszego powiatu.

Co gorsze, mamy do czynienia z sytuacją, gdy tzw. dziennikarz przejmuje rolę aktywną, a nie tylko pasywną, opisującą rzeczywistość i… składa doniesienia na policję na kogo się da.

- Nie sposób odnieść wrażenia, że nadgorliwa redaktor naczelna szuka sensacji na siłę, i przede wszystkim po omacku - mówi jeden z Czytelników, na którego padło oskarżenie.

Na szczęście odpowiednie służby zajmują się każdym doniesieniem. Sprawą dziennikarki-amazonki najprawdopodobniej zajmie się również Rada Etyki Mediów i sąd – o czym poinformowały nas czujące się pokrzywdzonymi osoby, które nierzadko od lat uznawane są za szanowanych mieszkańców powiatu suskiego.

------------------------

Jeśli Ty również padłeś ofiarą bezpodstawnych doniesień, prosimy o zgłoszenie tego do naszej redakcji na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaPowiatFala donosów "czwartej władzy" w powiecie