Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 16 kwiecień 2019 07:56

Babia Góra czeka na wolontariuszy

Pracownicy Babiogórskiego Parku Narodowego zapraszają osoby "pozytywnie zakręcone" do udziału w programie wolontariatu. Jak wyjaśniają, wolontariuszem w BgPN może zostać każdy kto jest pełnoletni, ale również osoby niepełnoletnie po ukończeniu 15 lat i posiadające pisemną zgodę rodziców lub opiekunów. - Konieczne jest, by kandydaci chcieli świadomie, dobrowolnie i nieodpłatnie wykonywać świadczenia mające na celu wspomaganie działań statutowych Parku – zachęcają parkowcy.

Jak czytamy w komunikacie, park ze swej strony zapewnia możliwość pracy na rzecz ochrony przyrody oraz daje okazję do poznania terenu Babiej Góry oraz jej przyrody. W czasie pracy wolontariusze mogą poznać specyfikę pracy w BgPN oraz nabierać doświadczenia m.in. w prowadzeniu działalności edukacyjnej.

- Na czas pracy i pobytu Park zapewnia wolontariuszom bezpłatny nocleg w pokojach gościnnych oraz bezpłatny wstęp na wszystkie szlaki i obiekty BgPN, może także wydać zaświadczenie o uczestnictwie w wolontariacie. Uczestnicy naszego programu otrzymają również zestaw materiałów promocyjnych Parku – podają przyrodnicy spod Królowej Beskidów. - Zainteresowanych zapraszamy do współpracy co roku w terminie od 15 kwietnia do 15 października. Szczegółowe terminy pracy i pobytu są ustalane indywidualnie dla każdego wolontariusza. Czekamy na zgłoszenia i prosimy jednocześnie o dokonanie ich z jak największym wyprzedzeniem, byśmy mogli właściwie zorganizować dla Państwa pracę oraz zakwaterowanie.

W przypadku pytań można napisać do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., zadzwonić pod numer 33 8775 110.

Źródło: Babiogórski Park Narodowy

 

HomeWydarzeniaPowiatBabia Góra czeka na wolontariuszy