Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 16 kwiecień 2019 08:11

W lasach jest sucho, mogą wybuchać pożary

W lasach jest sucho, mogą wybuchać pożary pixabay.com

Na terenie Nadleśnictwa Myślenice, którego część znajduje się w granicach powiatu suskiego, ogłoszono, że zagrożenie występowaniem pożarów lasów jest duże!

Bez potrzeby lepiej więc nie zapuszczać się na leśne ścieżki, a już na pewno nie używać ognia pośród drzew czy też nie pozostawiać śmieci, przede wszystkim szklanych butelek.

Warto też pamiętać, o czym przypominają każdego roku na wiosnę strażacy w całym kraju, aby nie wypalać traw. Zwłaszcza w okolicach domów i lasów.

– Pożary traw są niebezpieczne dla życia i zdrowia ludzi. Zagrażają lasom, domom i zabudowaniom gospodarczym, bezpowrotnie niszczą faunę i florę. W ubiegłym roku w wyniku pożarów traw zginęło siedem osób, a 81 zostało rannych. W rozprzestrzenianiu ognia pomaga także wiatr. W przypadku dużej prędkości wiatru i nagłej zmiany kierunku, pożary bardzo często wymykają się spod kontroli i przenoszą na pobliskie lasy oraz zabudowania – podają pomorscy strażacy.

Teren Nadleśnictwa Sucha nie jest objęty prognozowaniem.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaPowiatW lasach jest sucho, mogą wybuchać pożary