Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 23 kwiecień 2019 07:56

"Żywioły lasu" na suskim zamku

Ruszyła rejestracja drużyn do Turnieju strategicznej gry planszowej „Żywioły lasu”. Wydarzenie promuje działania Lasów Państwowych związane z adaptacją lasów i leśnictwa do zmian klimatu.

 

Do udziału zapraszamy drużyny składające się z 4 zawodników w wieku 10-16 lat. Każda zakwalifikowana drużyna otrzyma bezpłatny egzemplarz gry „Żywioły lasu”, dzięki któremu przygotuje się do udziału w Turnieju. Zgłoszenia przyjmujemy na stronie: www.zywiolylasu.com.pl

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe! A dla szkół 3 najlepszych drużyn: wyposażenie w pomoce naukowe do pracowni przyrodniczych o łącznej wartości 6 500 zł.

Rozgrywki regionalne będą odbywać się od 13 maja do 7 czerwca, w 50 nadleśnictwach (jednostkach LP w różnych miejscach w Polsce). Gdzie dokładnie? Sprawdźcie na interaktywnej mapie.

W naszym Nadleśnictwie rozgrywki odbędą się 5 czerwca na Sali Rycerskiej suskiego zamku.

Czas na rejestrację to tyko trzy tygodnie (do 5 maja), decyduje kolejność zgłoszeń. Im wcześniej zostanie zarejestrowana drużyna, tym więcej czasu będzie mieć na przygotowanie się do rozgrywek.

Udział w grze to świetna okazja, żeby na chwilę poczuć się leśnikiem, który dba o kondycję lasów, chroni przed pożarami i podejmuje decyzje związane z zapanowaniem nad przeciwstawnymi sobie żywiołami – ogniem i wodą.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Turniej odbywa się pod patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

Wydarzenie organizowane jest w ramach promocji:

„Kompleksowego projektu adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych”

„Kompleksowego projektu adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich”

„Kompleksowego projektu adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – zapobieganie, przeciwdziałanie oraz ograniczanie skutków związanych z pożarami lasów”

Regulamin Turnieju, formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje znajdziecie na stronie: www.zywiolylasu.com.pl

Żywioły lasu na facebooku

 

źródło: Nadleśnictwo Sucha

 

HomeWydarzeniaPowiat"Żywioły lasu" na suskim zamku